Kultūrinė žiniasklaida vargsta, bet gyvuoja

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvoje leidžiamos kultūrinės spaudos socialinis prestižas neaukštas, finansinė padėtis sunki, teigia žurnalistai ir leidėjai.
 
Lietuvos ir užsienio žurnalistai, leidėjai, meno institucijų, aukštųjų mokyklų atstovai Vilniuje penktadienį (2009 11 13) aptarė kultūrinės žiniasklaidos aktualijas ir problemas.
 
Nacionalinėje dailės galerijoje surengtos tarptautinės konferencijos „Kultūrinė žiniasklaida šiandien: marginalizacija ar proveržis?“ dalyviai konstatavo, kad tokiomis sąlygomis kitų šalių leidėjai jau seniai būtų nuleidę rankas, tačiau mūsų kultūrinės spaudos leidėjai ir autoriai sugeba nuolat pateikti įdomių dalykų.
 
Kita vertus, Lietuvoje esą trūksta kultūros žurnalistų, profesionalių meno kritikų ir apžvalgininkų, o viena iš to priežasčių esanti nuo sovietmečio gaji akademinė specializacija, ugdanti tik siaurų sričių specialistus, bet ne plačiai mąstančius kultūrininkus. Be to, pastebima, kad daugeliui lietuvių trūksta domėjimosi aplinkiniu kultūros pasauliu, todėl jie negalintys tinkamai reflektuoti savojo.
 
Konferencijoje konstantuota, kad kultūrinės spaudos sklaida Lietuvoje atrodo liūdniausiai – laikraščių ir žurnalų tiražai maži, į daugelį ne Vilniaus bibliotekų šie leidiniai nepatenka, o kaimuose net jų pavadinimai nežinomi. Pažymėta, kad per 20 nepriklausomybės metų lietuviška kultūrinė spauda neįgijo nė šimtosios dalies įtakos, kurią turi komercinė spauda ir kita žiniasklaida.
 
Konferencijoje diskutavo ne tik Lietuvos, bet ir Vokietijos, Austrijos žurnalistai, leidėjai, tarp jų – Vokietijos kultūros portalo perlentaucher.de redaktorė Anja Seeliger, vieno iš įtakingiausių vokiškų kultūros žurnalų „Sinn und Form“ redaktoriaus pavaduotojas Matthias Weicheltas, Lietuvoje dirbanti žurnalistė iš Austrijos Judith Lewonig.
 
Ši konferencija – tai pirmasis ciklo „Iššūkiai spaudai ir žiniasklaidai XXI amžiuje“ renginys, kurį organizavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas kartu su Goethe institutu Vilniuje.
 
Kitas šio ciklo renginys planuojamas 2010 metų pradžioje.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Kornelijus Platelis

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra