Kultūra, istorija ir atmintis: naujos temos ir problemos

Autorius: Data: 2011-10-25 , 08:13 Spausdinti

2011 m. spalio 27 d. 17 val. Signatarų namuose (Pilies g. 26) vyks diskusija.

Diskusijos moderatorius: Almantas Samalavičius

Diskusijos dalyviai: istorikai Dangiras Mačiulis, Alvydas Nikžentaitis, Vasilijus Safronovas, sociologė Irena Šutinienė, rašytojas Herkus Kunčius

*******

Kultūrinės bei kolektyvinės atminties problematika pastaruoju metu itin aktuali tiek Europos, tiek ir kitose šalyse. Lietuvoje atminties tyrimai taip pat jau tapo diskusijų ir akademinių tyrimų objektu.

Šioje diskusijoje ketinama gilintis į atminties kultūros būklės Lietuvoje ypatumus, remiantis pastaraisiais metais išleistų knygų pažymėtais probleminiais rakursais, ypač šiemet išleistu Lietuvos istorikų, kitų akademinių disciplinų atstovų parengtų straipsnių rinkiniu „Nuo Basanavičiaus, Vytauto Didžiojo iki Molotovo ir Ribbentropo. Atminties ir atminimo kultūrų transformacijos XX-XXI amžiuje“.

Būtent ši knyga suteikia svarią priežastį pokalbiui apie atminties kultūros vingius, nutylėtas ar apeitas problemas, taip pat ir apie sėkmingai tyrinėjamas istorijos ir kultūros trajektorijas Lietuvoje bei Europoje. Diskusijoje ketinama svarstyti apie tai, kas atminties kultūros tyrimų lauke jau įveikta ir išspręsta, kokios yra tolimesnių tyrimų perspektyvos, siekiant kad istorijos faktai neliktų tik „privačiais“ atsiminimais ar politinių spekuliacijų bei manipuliacijų objektais.

Diskusijos rengėjai: Žurnalas ,,Kultūros barai“, Signatarų namai

Kultūra , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra