„Kūlgrinda“ ir Donis pristato deivei Žemynai skirtą albumą

Autorius: Data: 2014-03-19 , 14:27 Spausdinti

Kovo 22 dieną Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1, įėjimas per archeologijos ekspoziciją) bus pristatyta nauja Kūlgrindos ir Donio kompaktinė plokštelė „Giesmės Žemynai“. Pristatyme kalbės mitologijos tyrinėtojai dr. Dainius Razauskas ir dr. Nijolė Laurinkienė. Albume skambančios dainos – tai archaiškos ir atkurtos melodijos, padėsiančios geriau suvokti religinį mūsų protėvių pasaulį, unikalią senovės lietuvių dainavimo tradiciją.

Albume „Giesmės Žemynai“ skamba senosios sutartinės, savaip interpretuotos autentiškos lietuvių liaudies dainos ir maldelės Žemynai. Šis muzikinis projektas ne tik padeda susipažinti su mūsų valstybės šaknimis ir kultūra, giliausiu protėvių dvasinio gyvenimo palikimu, bet ir įkvepia įtraukti šį kultūros paveldą į kasdienį gyvenimą. Kompaktinėje plokštelėje išgirsite ne tik girdėtus, patyrusius balsus – Krivio Jono Trinkūno – Jauniaus, bet ir jaunus. Deivę Žemyną pagerbs ir jauni, savo muzikinį kelią pradedantys solistai – Vėtra Trinkūnaitė, Jorigė Jurgutytė, Aleksejus Sapiego. Albumui ypatingo skambesio suteikia neofolkloro muzikos kūrėjo, multiinstrumentalisto Donio interpretacijos.

„Mes tęsiame Baltų dievų pagerbimo muzikinę tradiciją. Esame išleidę „Ugnies apeigas“, „Perkūno giesmes“, „Sotvarą“. Tačiau iki šiol trūko kompaktinės plokštelės Deivei Žemynai, o jos gerbimo tradicijos mūsuose gyvos, išlikusios maldelės, išlikusi Žemės motinėlės gerbimo dvasia. Kai kurios giesmės, įrašytos kompaktinėje plokštelėje, jau ne pirmus metus skamba Romuvos apeigose per kalendorines ir šeimos šventes – jungtuves, krikštynas, laidotuves. Giesmes renkame iš neišsemiamo mūsų liaudies dainų aruodo. Paskutinis radinys mane ir sukrėtė ir sužavėjo – Lietuvių tautosakos rankraštyno fonotekoje paskelbta malda žemei. Ši malda mus pasiekė nuo senųjų laikų ir laukė savo laiko. Ją mes jau dabar pritaikome savo apeigose,“ – sakė apeigų folkloro grupės „Kūlgrinda“ vadovė Inija Trinkūnienė.

 „Giesmės Žemynai“ – tai kompaktinė plokštelė, kuri skirta įvairaus amžiaus žmonėms ir  bus naudinga kultūros darbuotojams, mokytojams, lietuviams bei užsieniečiams, besidomintiems Lietuvos muzikiniu ir dvasiniu paveldu. Dainas ir muziką įrašė „Kūlgrindos“ apeiginio folkloro grupė ir Donis. Parengta kompaktinė plokštelė „Giesmės Žemynai“ bus septintoji iš  Lietuvos Ramuvų sąjungos inicijuoto lietuvių archajinio muzikinio paveldo ciklo “Baltų giesmės”. Iki jau yra įrašytos ir išleistos „Ugnies apeigos“, „Perkūno giesmė“, „Sotvaras“  (Kūlgrinda ir Donis), „Prūsų giesmės“, „Giesmės Saulei“  ir Giesmės valdovui Gediminui“. Apeigų grupė  Kūlgrinda“ gyvuoja jau daugiau nei dvidešimt metų, yra garsi savo muzikine kūryba, koncertuoja įvairiuose festivaliuose ir koncertuose.

Daugiau informacijos:

867674057 Inija Trinkūnienė,

apeigų folkloro grupės „Kūlgrinda“ vadovė.

Etninė kultūra , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra