Kryžių kalne skambėjo šiuolaikiškos giesmės

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Kaip ir kiekvieną paskutinį liepos mėnesio sekmadienį (2010 m. liepos 25 d.) Kryžių kalne buvo švenčiami tradiciniai Kryžių kalno atlaidai. Tačiau šie išsiskyrė tuo, kad buvo dėkojama už Lietuvos laisvės 20 metų jubiliejų bei Kryžių kalno 160 metų sukaktį nuo jo pradžios, informuoja Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba.
 
Pagrindiniai atlaidams skirti renginiai prasidėjo sekmadienį. 11 val. prie Šiaulių katedros, kur susirinko piligrimai, pasišventę tikintiesiems svarbius jubiliejus įprasminti piligriminiu žygiu į Kryžių kalną. Eisenai vadovavo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis.
 
Kryžių kalną piligrimai pasiekė 14 val., kaip tik į atgailos ir sutaikinimo pamaldų pradžią. Šventosios Mišios prasidėjo 15 val. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis pristatė iškilmėse dalyvaujančius svečius: Apaštalinį nuncijų arkivyskupą Luigi Bonazzi ir kitus vyskupus, kurie kartu šventė Mišias.
 
Šventųjų Mišių aukai vadovavo apaštalinis nuncijus Baltijos kraštams Luigi Bonazzi. Į žmones nuncijus kreipėsi lietuviškai: „Mintyse įsivaizduokime, kad visa Lietuva šiandien yra susirinkusi prie šio Kalno paminėti dvidešimtųjų nepriklausomybės atgavimo metinių. Kryžių Kalnas buvo ir yra neprilygstamas tikros laisvės troškimo, kuriuo plaka kiekvieno lietuvio ir kiekvieno žmogaus širdis.“
 
Šių metų atlaidai išsiskyrė tuo, kad juose giedojo būtent šioms jubiliejinėms iškilmėms suburtas jaunimo choras su instrumentine grupe, kurio repertuare daugiausiai skambėjo per šiuos du nepriklausomybės dešimtmečius jaunų lietuvių sukurtos giesmės.
 
Choro vadovė – Greta Staponkutė, atlaidų metu chorui dirigavo Jurgita Juozūnienė.
 
Ginto Sakavičiaus nuotr.
 
Nuotraukose:
 
1. Šventųjų Mišių aukai vadovavo apaštalinis nuncijus Baltijos kraštams L. Bonazzi
2, 3. Giedojo šiems atlaidams suburtas jaunimo choras su instrumentine grupe

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra