Kretingoje adventinė mugė „Džiūgauk“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Kretingos brolių pranciškonų vienuolyne šį savaitgalį (2009 12 13) veikė adventinė mugė ir muzikinis skersgatvis.
 
Trečiąjį advento sekmadienį grupė parapijiečių sukvietė miestelio žmones ir svečius į mugę „Džiūgauk“. Renginio dalyviai buvo kviečiami aukoti, taip pat vaišinami arbata bei pačių parapijiečių keptais saldumynais.
 
Trečiasis advento sekmadienis tradiciškai vadinamas džiaugsmo sekmadieniu. Jo metu skaitomi skaitiniai, ragina džiūgauti, prisiminus gelbstintį Dievo veikimą: „Visuomet džiaukitės Viešpatyje! Ir vėl kartoju: džiaukitės!“ ragina apaštalas Paulius Filipų krikščionis.
 
Broliai pranciškonai tikisi, jog pirmą kartą surengta mugė taps gražia ir prasminga tradicija. Tai puiki proga kretingiškiams išsamiau susipažinti ir su parapijoje vykstančiais socialiniais projektais, paremti juos savo įnašu. Mugėje prisistatė parapijoje veikiančios grupelės: diabeto, onkologinių ligonių, skautų, motinų ir kitos, kviesdamos žmones prisidėti prie jų veiklos savo auka.
 
Be to, visiems buvo siūloma pabendrauti prie improvizuotų vaišių stalo, kurį puošė brolių gaminta gira, parapijiečių kepti pyragai, pagaminti sūriai ir arbata. Buvo galimybė išrinkti ir kalėdinę dovaną: amatininkai mugės svečiams siūlė suvenyrų, rankų darbo papuošalų, puošnių smulkmenų, atvirukų.
 
Tikrai gausiai muge besidžiaugainčiųjų būrį džiugino muzikinio skersgatvio šeiminikai – choristai. Jų giesmės netilo visą mugės laiką.
 
Algirdo Darongausko nuotr.
 
www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra