Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų mažosios bazilikos atlaidai

Autorius: Data: 2015-10-26 , 12:44 Spausdinti

Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų mažosios bazilikos atlaidai

,,Aukščiausiojo Drauge, Terese Šventoji,

Pamilus žemumą ir kryžiaus kančias,

Dabar Tu Dievybe visa spinduliuoji,

Pašventink Jos meile ir mūsų aukas !

( Vynmedžio šakelė ,, Giesmė šventajai Teresei Avilietei’’)

Atsinaujinimo ir tobulumo troškulio vedami

Atsinaujinimo ir tobulumo troškulio vedami Pasvalio dekanato gyvojo rožinio maldininkai bei LKMS Pasvalio Katalikių Moterų Draugijos narės spalio mėnesį dalyvavo Panevėžio vyskupijos Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų mažosios bazilikos atlaidų iškilmėje ir kartu su visais maldininkais,  paminėjo Šv. Jėzaus Teresės Avilietės – Bažnyčios mokytojos 500 – ųjų metų jubiliejų.

Šia kelione pasirūpino  geradaris Pasvalio rajono ūkininkas iš Girsūdų – Petras Karoblis. Vykome su malda ir pakilia nuotaika. Dėkojome Viešpačiui ir Švč. Mergelei už nuostabią šiltą rudens dieną ir galimybę aplankyti Krekenavą.  Miestelis mus pasitiko su gražiu spalio mėnesio gamtovaizdžiu, remontuojamu tiltu bei ant kalno stovinčia puošmena Krekenavos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bazilika.  Mintimis. giesme bei poezija mes tarsi pasitikome čia bevaikščiojantį,  o gal sėdintį ant suolelio ant Nėries upės kranto,  netoli bažnyčios  tautos dainių, kunigą Joną Mačiulį – Maironį.

Prie bazilikos šventoriaus vartų mus pasitiko sesuo vienuolė  Loreta ( kilusi iš Galinių kaimo Daujėnųparapijos, Pasvalio dekanatas ), kuri mus pakvietė dalyvauti šioje atlaidų iškilmėje. Sesuo Loreta, net pajuokavo – Iš kur tokie ankstyvi svečiai?

 Šv. Mišios už geradarius. Homilija Šv. Teresei Avilietei vienuolei – Bažnyčios mokytojai

 

 Bėgantis laikas mus kvieste kvietė į baziliką, nes tuojau dešimtą valandą turėjo prasidėtiŠv. Mišios, kurios buvo aukojamos už geradarius.  Šias Šv. Mišias aukojo Švč. Mergelės Marijos mažosios bazilikos bei parapijos kleb., teol.m.d.  Gediminas Jankūnas.

Klebonas  Gediminas Šv. Mišių pradžioje pasveikino visus maldininkus ir pakvietė atvira širdimi bei siela švęsti Šv. Mišių auką. Klebonas Gediminas savo homiliją skyrė Šv. Jėzaus Teresei Avilietei, jos gyvenimo biografijai bei išorinei ir vidinei veiklai. Klebonas  priminė maldininkams, kaip kilo mintis  Teresei Avilietei pradėti karmelitų ordino reformą. Jis kalbėjo,  kad Teresė, degdama meile savo Dieviškajam Sužadėtiniui ir troškimu laimėti Jam kuo daugiau sielų, tuojau ėmėsi darbo, kuris atrodė neįmanomas moters jėgoms, ir per penkiolika  jai likusių gyventi metų įsteigė šešiolika reformuotų vienuolynų moterims. O  steigti daugiausia teko be jokių piniginių išteklių, dažnai kovojant su didžiausiomis pasaulietinės ir dvasinės valdžios daromomis kliūtimis.  Klebonas Gediminas kalbėjo , kad Šv. Teresės Avilietės – Bažnyčios mokytojos gyvenimo ir veiklos istorija kupina daug aukų ir vargų,  tai-  istorija sielos, kupina didvyriškumo ir nepalyginamo pasiaukojimo bei nuolankumo.

Klebonas baigdamas homilija kvietė domėtis Šv. Teresės Avilietės raštais, kurie yra labai svarbūs ir pamokantys giliau suvokti ir pritaikyt  krikščioniškas vertybes šiuolaikiniame  pasaulyje

Po  rytinių Šv. Mišių prasidėjo Rožinio malda.  Rožinio maldą vedė Krekenavos klebonas Gediminas, kuri apjungė visus  maldininkus . Pasibaigus rožinio maldai suskambo Švč. Mergelės Marijos litanija.

 Šv. Mišias aukojo vyskupas emeritas Jonas Kauneckas

 

 Po to  prasidėjo pagrindinės atlaidų iškilmių  Šv. Mišios, kurias aukojo Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Vyskupas emeritas taip pat pasidžiaugė ir pasveikino  maldininkus,kurie atvyko iš Panevėžio vyskupijos, net ir iš Kauno.   Homilijai daug dėmesio skyrė evangelijai bei Šv. Teresei Avilietei . Vyskupas emeritas tiesiog pateidamas pavyzdį iš Jėzaus gyvenimo, kai dvylikos metų Jėzus jau  lydi savo tėvus į Jeruzalės šventyklą – eina aplankyti Dievo buvimo savo tautoje simbolio. Jėzus jaučiasi ,, savo Tėvo namuose‘‘. Pajunta savo tikrąją gyvenimo užduotį. Įvykis šventykloje parodo kaip Jėzus pajunta ypatingą Dievo kvietimą. Jis atranda savo tikrąjį pašaukimą. Nuo šiol visas jo gyvenimas buvo nukreiptas į Dievą, nepaisant įvairiausių rūpesčių.  Ar mes visada atrandame savo tikrąjį pašaukimą – kurti naują pasaulį su Dievu? Ar visa ką darome, atitinka Dievo valią?- kreipėsi į visus maldininkus vyskupas emeritas.  Kaip pavyzdį pateikė Šv. Teresę Avilietę, kurį būdama labai jauna atsisakė žemiškų malonių ir pašventė savo gyvenimą Dievui ir Švč. Mergelei Marijai.  Vyskupas emeritas homilijos pabaigojepakvietė visus ištikimai ir didžiadvasiškai gyventi pagal Dievo planą ir Švč. Mergelės Marijos malonę bei paprastai ir reikšmingai rožinio maldai ne tik bažnyčiose bet ir šeimose.

Agapė bendruomenės namuose

 

Po šių  Šv. Mišių klebonas Gediminas pakvietė visus į bendruomenės namus agapei. Jos metu  visi galėjome pasidalinti Gerąja naujiena, pasižiūrėti katalikiška tema parengtą parodą, paragauti  Krekenavos parapijiečių karštos kopūstienės bei pasivaišinti iš savo lauknešėlių. Visiems buvo malonu kalbėtis, dalintis patirtais įspūdžiais, net papasakoti  apie gerus darbus savo katalikiškose parapijose. Agapės metu bendravome  su savo kraštiete seserimi vienuole Loreta bei klebonu Gediminu. Čia sutikome daug pažįstamų iš Panevėžio bei Krekenavos.

 Buvo miela ir malonu dvasinėje bendrystėje.   Padėkoję šeimininkas už malonią bendrystę visas   pasukome į Pasvalį.

 Prasmingai praleistas laikas

 

 Tačiau  pakelėje nutarėme aplankyti   Panevėžio Centrinėje  ligoninėje besigydančią gydytoją  vienuolę kazimierietę Valeriją. Kupini dvasinės stiprybės grįžome į savo gimtuosius namus. Bendra  malda padėkojome  Viešpačiui ir Švč. Mergelei Marijai  bei autobuso šeimininkui Petrui už prasmingai praleistą laiką.

,, Garbė Tam, kuris visa padarė ir įkvėpė meilę geradarių širdims, kad jie mums padėtų! Tegu Viešpats mus visada globoja ir suteikia malonę, kad mes už šitą gėrių daugybę neatsilygintume nedėkingumu‘‘  ( Šv. Jėzaus Teresė Avilietė  ,, Vienuolynų steigimas‘‘, Kaunas 2004 ).

2015 m. spalio 25 d. Vlada Čirvinskienė Pasvalio dekanato Gyvojo Rožinio vadovė

ReligijaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra