Kreipimasis dėl svarstomų galimybių dalyvauti pergalės Antrajame pasauliniame kare minėjimo iškilmėse Maskvoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos Respublikos Prezidentui, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui, Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui,

Rusija – SSRS teisių ir įsipareigojimų perėmėja – rengia SSRS pergalės prieš hitlerinę Vokietiją 60-mečio minėjimą. Į iškilmes numatoma kviesti antihitlerinės koalicijos ir kitų valstybių vadovus bei atstovus. Lietuva, nepriklausiusi antihitlerinei koalicijai (valstybingumą buvo praradusi) priskiriama prie kitų, numatomų kviesti į iškilmes, valstybių.

Pasigirdus svarstymams dėl Lietuvos galimybių dalyvauti Maskvoje organizuojamose iškilmėse, Lietuvos Sąjūdis ir kitos patriotinės organizacijos tokius svarstymus Lietuvos ir pasaulio visuomenės akivaizdoje laiko politiniu akibrokštu, mūsų valstybės orumą žeidžiančiu nesusipratimu.

Lietuva Antrojo pasaulinio karo metu išsivadavusi iš hitlerinės Vokietijos okupacijos, iškart pakliuvo į sovietinę, atnešusią Lietuvai nuožmiausią tautinį, religinį, socialinį, ideologinį genocidą, okupaciją. Lietuvos vadovų ar kitų oficialių valstybės asmenų dalyvavimas Rusijos Federacijos organizuojamose iškilmėse prilygtų tarsi teisėtam Lietuvos inkorporavimo į SSRS pripažinimui, pripažinto niekiniu Molotovo-Ribentropo pakto ir jo slaptųjų protokolų reanimacijai bei pateisinimui, antrosios Lietuvos okupacijos prilyginimui teisėtam Lietuvos grįžimui į SSRS sudėtį.

Kol SSRS teisių ir įsipareigojimų perėmėja Rusija neišreiškė apgailestavimo dėl praeities okupacijų, neatsiprašė ir neatlygino okupacijų padarytos žalos, nei vienas mūsų valstybės vadovas bei oficialus asmuo iškilmėse neturėtų pasirodyti. Atsisakymas dalyvauti iškilmėse turėtų būti viešas, parodant Lietuvos ir pasaulio visuomenei tikrą, nemaskuojamą ir neglaistomą diplomatiniu grimu, atsisakymo priežastį.

Lietuvos Sąjūdžio Tarybos pirmininkas Rytas Kupčinskas
Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos valdybos pirmininkas Jonas Burokas 
Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Prezidiumo pirmininkas Jonas Čeponis 
 

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra