Kraštovaizdžio architektūros konkurso darbai pristatomi visuomenei

Autorius: Data: 2011-09-30 , 10:23 Spausdinti

„Virtualioje parodoje eksponuojami iš dalies ar visiškai įgyvendinti darbai, nagrinėjantys Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Utenos, Ukmergės, Anykščių, Klaipėdos, Priekulės, Labanoro krašto, Kupiškio, Trakų, Lentvario, Druskininkų, Jungtinės Karalystės Portsmuto ir Rofteno miestų kraštovaizdžio problemas. Konkursui taip pat pateikti siūlymai, kaip saugoti, tvarkyti, kurti įvairiausius kraštovaizdžio kompleksus Pajūrio žemumoje, Vakarų Žemaičių, Vidurio Lietuvos lygumose ir Aukštaičių aukštumoje, Nemuno, Neries ir mažesnių upių slėniuose, ežerų dubakloniuose, atskiruose šlaituose, istorinėse, intensyviai urbanizuotose erdvėse ir išskirtinių gamtos paminklų teritorijose“, – sakė Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento Kraštovaizdžio skyriaus vyr. specialistė Giedrė Godienė.

Aplankiusieji virtualią parodą galės susipažinti su šiuolaikiniais miestų želdynų, visuomeninių teritorijų, gamtos ir kultūros paminklų kraštovaizdžio tvarkymo pavyzdžiais, Anykščių miesto bendrojo plano gamtinio karkaso apsaugos ir žaliųjų plotų sistemos vystymo sprendiniais, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (pramoninės teritorijos) apželdinimo projektu ir kt.

Konkursui pateikti ir privačių gyvenamųjų namų sklypų ar jų grupių, esančių išskirtinėse kraštovaizdžio atžvilgiu vietovėse, sutvarkymo, apželdinimo projektai. Tarp kraštovaizdžio atkūrimo projektų – Kupiškio marių ir Dauniškio parko Utenoje sėkmės istorijos, Rofteno pramoninės teritorijos konversija.

Konkursui pateiktus darbus iki 2011 m. spalio 17 d. įvertins Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktoriaus Vidmanto Bezaro vadovaujama komisija, sudaryta iš kraštovaizdžio srities mokslo institucijų, Lietuvos kraštovaizdžio sąjungos ir ministerijos atstovų.

Konkursas surengtas, siekiant plėtoti profesionalų kraštovaizdžio identiteto, vertybių, raidos suvokimą, gerinti kraštovaizdžio architektūros ir kraštovaizdžio planavimo darbų kokybę, nustatant geriausius šios srities darbus, pagerbiant jų autorius. Konkursas bus organizuojamas kas ketveri metai (neporiniais metais).

Išsamesnės informacijos apie konkursą galima teirautis: tel. 266 3614 ar el. paštu http://g.godiene@am.lt

Daugiau informacijos apie konkursą: http://www.am.lt/VI/index.php#a/11125

Virtuali paroda: http://www.am.lt/VI/index.php#a/11119

Darbai bus vertinami pagal grupes. Kraštovaizdžio projektavimo grupėje varžysis 18 darbų, kraštovaizdžio tiriamųjų darbų grupėje – 5 darbai, kraštovaizdžio rekultivacijos projektų – 3. Pateiktas ir vienas kraštovaizdžio planavimo darbas.

VSTT archyvo nuotr.

www.vstt.lt

Parkai ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra