Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo renginiuose, skirtuose pagerbti holokausto aukas

Autorius: Data: 2011-09-23 , 15:55 Spausdinti

2011 m. rugsėjo 22–23 dienomis krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, kariuomenės vadovybės atstovai, Garbės sargybos kuopos kariai dalyvavo Vilniuje vykstančiuose holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metų minėjimo renginiuose.

Rugsėjo 22-ąją. krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo Antakalnio kapinėse vykusioje ceremonijoje, kurios metu buvo atidengtas paminklas Pasaulio tautų teisuoliui Antonui Schmidui (Anton Schmid) atminti. Austrijos pilietis A. Schmidas, tarnaudamas Vokietijos kariuomenės Vermachto seržantu, 1941–1942 metais išgelbėjo šimtus Vilniaus geto žydų, už tai buvo sušaudytas.

Antono Šmido (1900–1942) atsisveikinimo laiškas žmonai. Vilnius 1942.IV.13

Mano mieloji Steffi!

Galvodamas apie Tave ir džiaugsme, ir skausme, pranešu Tau, mano brangioji, kad šiandien buvo priimtas nuosprendis ir aš turiu palikti šį pasaulį, nes esu nuteistas mirti. Prašau Tave, išlik stipri ir tikėk Dievu, kuris valdo kiekvieno mūsų likimą. Aš nieko nebegalėjau pakeisti, nors būčiau norėjęs apsaugoti Tave ir Gertą nuo to, kas įvyko. Todėl prašau, atleisk man, aš tikrai nenorėjau suteikti Jums tokį skausmą, tačiau nieko nebeįmanoma pakeisti. Esu pasiryžęs mirti, nes tokia yra Dievo valia. Jūs turėsite su tuo susitaikyti. Dar kartą prašau, pamirškite skausmą, kurį aš Jums, mano brangiosios, suteikiu, ir nekalbėkite apie tai. Aš tik gelbėjau žmones, nors jie ir buvo žydai, nuo to, kas dabar ištiko mane patį. Todėl dabar turiu mirti. Kaip gyvenime visada viską dariau dėl kitų, taip ir dabar viską paaukojau už kitus. Tave ir Jus abi amžinai mylintis Toni. 

Rugsėjo 23 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas dalyvavo Panerių memoriale vyksiančioje Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo ceremonijoje.

2011-ieji paskelbti Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais.

1-5 Audriaus Žygavičiaus ir 6-8 Giedrės Maksimovič nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra