Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo neformaliame ES gynybos ministrų susitikime Nikosijoje

Autorius: Data: 2012-09-28 , 13:44 Spausdinti

2012 m. rugsėjo 26-27 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime Nikosijoje, Kipre.

Susitikime buvo aptarti aktualūs Europos saugumo ir gynybos politikos klausimai. Ministrai aptarė saugumo situaciją ir grėsmes ES pietinėje kaimynystėje – Libijoje, Sirijoje, Malyje ir visame Sachelio regione. Dauguma kalbėjusių ministrų išreiškė būtinybę ES atidžiai stebėti saugumo situaciją regione ir planuoti aktyvesnį ES įsitraukimą pasiruošiant visiems įmanomiems scenarijams.

Ministrai aptarė ir šiuo metu vykdomas ES operacijas ir misijas – kovos prieš piratavimą operacijas ATALANTA ir NESTOR, Somalio saugumo pajėgų apmokymo misiją (angl. European Union Training Mission, EUTM), ALTHEA operaciją Bosnijoje ir Hercegovinoje. Viceministras V. Umbrasas informavo, kad Lietuva yra pasirengusi skirti savo karius laivų apsaugai ATALANTA operacijoje 2013 metais.

Taip pat ministrai aptarė ES karinių pajėgumų vystymą – pažangą plėtojant „pajėgumų sutelkimo ir pasidalijimo“ (angl. pooling and sharing) iniciatyvą. Ministrams buvo pristatyti ES kovinių grupių generavimo konferencijos rezultatai ir Europos išorės veiksmų tarnybos siūlymai dėl ES kovinių grupių stiprinimo.

Viceministras V. Umbrasas Kipre taip pat susitiko su ES pirmininkavimo trejeto (TRIO) partneriais – Airijos ir Graikijos gynybos ministerijų atstovais. Šio susitikimo metu buvo apsikeista šalių pirmininkavimo prioritetais, šalys sutarė tarpusavyje derinti savo pirmininkavimo programas, informuoti viena kitą apie planuojamus renginius ir kitas pirmininkavimo ES Tarybai veiklas. Siekiant užtikrinti ES darbotvarkių tęstinumą, ES Tarybai pirmininkaujama trejetais – t. y. pagal bendrą aštuoniolikos mėnesių programą. Gynybos ir saugumo srityje TRIO partnerės nerengia bendros pirmininkavimo programos, tačiau reguliariai derina savo pozicijas ir pirmininkavimo prioritetus. Airija pradės savo pirmininkavimą ES Tarybai nuo 2013 m. sausio 1 d., o Graikija – 2014 m. sausio 1 d. – iškart po Lietuvos pirmininkavimo pabaigos.

Neformalūs ES gynybos ministrų susitikimai rengiami du kartus per metus tuo metu ES pirmininkaujančioje valstybėje. Artėjant Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai 2013 m. antrą pusmetį, Lietuva didina savo dalyvavimą Europos bendroje saugumo ir gynybos politikoje. Praėjusiais metais Lietuva prisijungė prie dviejų Europos gynybos agentūros projektų – Europos oro transporto (EATF) ir Jūrų stebėjimo tinklo (MARSUR) programų, 2013 m. antrąjį pusmetį Lietuva dalyvaus Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje, taip pat šiuo metu svarstoma Lietuvos karių dalyvavimo ES karinėje jūrų operacijoje ATALANTA apimtis.

KAM nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra