Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo ES gynybos ministrų susitikime

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. gruodžio 8-9 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas Briuselyje (Belgija) dalyvavo Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime, kuriame daugiausiai dėmesio buvo skiriama ES pajėgumų vystymui, ES karinėms operacijoms, ES ir NATO bendradarbiavimo perspektyvoms aptarti.
 
Kalbėdami apie ES pajėgumų vystymą, ES gynybos ministrai atkreipė dėmesį į tai, kad bendrų pajėgumų kūrimas, o vėliau bendras tokių pajėgumų naudojimas padėtų stiprinti ES valstybių karinius pajėgumus net ir mažėjant gynybos biudžetams. Lietuva pasisako už tai, kad valstybių kooperavimasis kuriant pajėgumus yra teisingas kelias, siekiant sušvelninti neigiamas mažėjančių gynybos biudžetų pasekmes Europos saugumui. Lietuva jau šiandien dalyvauja trišaliuose Baltijos valstybių bendradarbiavimo projektuose (pvz., Baltijos valstybių oro erdvės stebėjimo sistema BALTNET, Baltijos gynybos koledžas BALTDEFCOL, karinė jūrų eskadra BALTRON), kuriuos galima laikyti glaudesnio kooperavimosi gynybos srityje pavydžiais.
 
Aptardami ES karines operacijas ministrai daugiausiai dėmesio skyrė šiuo metu ES vykdomos operacijos Bosnijoje ir Hercegovinoje „Althea“ ateičiai ir ES kovos su priratavimu prie Somalio krantų operacijai „Atalanta“ aptarti.
 
ES ir NATO bendradarbiavimo klausimą ES gynybos ministrai aptarė per susitikimą su NATO generaliniu sekretoriumi. Greta praktinių ir neformalių bendradarbiavimo iniciatyvų gynybos ministrai taip pat aptarė NATO viršūnių susitikimo Lisabonoje rezultatų įtaką tolesniam ES ir NATO dialogui. Lietuva tiksisi, jog naujoje NATO saugumo koncepcijoje dėmesys ES ir NATO strateginei partnerystei taps postūmiu siekiant realaus abiejų organizacijų bendradarbiavimo.
 
Taip pat krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas atskirame susitikimo formate dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų pusryčiuose, kuriuose su kolegomis aptarė svarbiausius ES gynybos susitikimo darbotvarkės klausimus ir regioninį bendradarbiavimą.
 
Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.
 
www.kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra