Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas dalyvavo ES gynybos ministrų susitikime Briuselyje

Autorius: Data: 2012-11-20 , 10:09 Spausdinti

2012 m. lapkričio 19 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas dalyvavo Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime Briuselyje, Belgijoje.

Susitikime ES gynybos ministrai aptarė karinių pajėgumų vystymą, tarp jų pažangą plėtojant daugiašalio bendradarbiavimo iniciatyvas ir ES Kovinių grupių formavimo klausimus. Šiais klausimais buvo priimtos Tarybos išvadas.

Didžioji Britanija, Lietuva ir Latvija yra parengusios pasiūlymų dokumentą kaip spręsti ES Kovinių grupių efektyvumo, panaudojamumo ir pajėgų generavimo klausimus. Sutarta, jog prie šių klausimų gynybos ministrai grįš kitų metų pavasarį.

Gynybos ministrai taip pat aptarė ES karinių operacijų eigą, ES-NATO bendradarbiavimą krizių valdyme, ypač kovojant su piratais ir stabilizuojant padėtį Afganistane. Šioje ES gynybos ministrų sesijoje dalyvavo NATO generalinis sekretorius.

Gynybos ministrai patvirtino kitų metų Europos gynybos agentūros darbo gaires ir biudžetą.

Viceministras V. Umbrasas taip pat dalyvavo bendruose ES užsienio reikalų ir gynybos ministrų darbiniuose pietuose, kurių metu aptarė galimos Europos Vadovų Tarybos diskusijos gynybos klausimais temas. Tokia diskusija numatoma kitų metų pabaigoje, Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai. Pietų metu taip pat buvo kalbama apie galimą ES karinę operaciją Malyje.

Vizito metu Briuselyje Lietuvos krašto apsaugos viceministras taip pat dalyvavo Baltijos ir Šiaurės šalių gynybos ministrų susitikime, kuriame buvo kalbama apie regioninį bendradarbiavimą, ypatingą dėmesį skiriant Afganistanui.

2013 metų antroje pusėje Lietuvos kariai bus priskirti budėti vienoje ES Kovinėje grupėje kartu su Didžiosios Britanijos, Latvijos, Nyderlandų ir Švedijos kariais. Budėti ruošiasi Panevėžyje dislokuotas Karaliaus Mindaugo motorizuotasis pėstininkų batalionas.

Nuo 2011 m. pradžios Lietuva prisideda prie dalyvavimo ES karinėje jūrų operacijoje ATALANTA. Operacijai Lietuva šiuo metu yra paskyrusi vieną Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo karininką, kuris rnauja ATALANTA operacinėje vadavietėje Nortvude, Didžiojoje Britanijoje. Lietuva yra deklaravusi galimybę kitų metų antrą pusmetį operacijai ATALANTA skirti Autonominę laivų apsaugos grupę (AVPD). Tokios laivų apsaugos grupės vertinamos kaip labai efektyvus apsaugos būdas ir vienas iš prioritetinių operacijos poreikių.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra