Krašto apsaugos viceministras Briuselyje aptarė Europos Sąjungos karinių pajėgumų vystymą

Autorius: Data: 2012-03-23 , 09:36 Spausdinti

2012 m. kovo 22 d. krašto apsaugos viceministras gynybos politikai ir tarptautiniams ryšiams Vytautas Umbrasas Briuselyje (Belgija) dalyvavo Užsienio reikalų tarybos formate vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame ES gynybos ministrai įvertino šalių narių pastangas kuriant bendrus daugianacionalinius karinius pajėgumus.

Susitikime aptarta Europos gynybos agentūros veikla įgyvendinant taip vadinamąją ES karinių pajėgumų sutelkimo ir pasidalijimo (angl. pooling and sharing) iniciatyvą vystant įvairaus pobūdžio karinio bendradarbiavimo projektus. Agentūrai pavesta ir toliau ieškoti priemonių ir galimybių, kaip palengvinti šalių bendradarbiavimą, kad būtų pašalinti Europos šalių karinių pajėgumų trūkumai. Lietuva kartu su kitomis šalimis yra prisijungusi prie dviejų Europos gynybos agentūros programų: Jūrinio stebėjimo (angl. Maritime Surveillance) ir Europos oro transporto grupės (angl. European Air Transport Command), veikiančias ES karinių pajėgumų vystymo sutelkimo ir pasidalijimo principus.

ES šalys narės susitikime taip pat patvirtino politinę deklaraciją dėl karinių orlaivių užpildymo kuru ore (angl. Air to Air Refueling), kuria išreiškė politinę valią toliau vystyti turimus šios srities pajėgumus, kad jais būtų galima pasinaudoti ES, NATO vadovaujamose ir kitose operacijose. Taip pat aptarta pažanga kuriant daugianacionalinius medicininės paramos, mokymų, karinio palydovinio ryšio ir jūrų žvalgybos srityse. Šios ES iniciatyvos prisideda prie analogiškų NATO „išmaniosios gynybos“ (angl. Smart Defence) pastangų stiprinant šalių karinius pajėgumus, ir bus svarbus Europos šalių indėlis ruošiantis šių metų gegužę Čikagoje vyksiančiam NATO vadovų susitikimui.

ES gynybos ministrai taip pat sutarė tęsti karinę veiklą kovoje prieš piratavimą prie Somalio krantų bei prisidėti mokymais ir stiprinti karinius pajėgumus Bosnijoje ir Hercegovinoje. Šiuo metu vienas Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo karininkas tarnauja ES vadovaujamoje jūrų operacijos ATALANTA vadavietėje Nortvude, Jungtinėje Karalystėje. Taip pat esama planų dėl galimo aktyvesnio Lietuvos dalyvavimo šioje operacijoje.

KAM nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - Belgija , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra