Krašto apsaugos sistemos vadovybė susitiko su tarptautinėse operacijose tarnaujančių karių šeimomis

Autorius: Data: 2013-07-19 , 13:34 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2013 m. liepos 18 d., krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius Kauno įgulos karininkų ramovėje susitiko su tarptautinėse misijose tarnaujančių karių artimaisiais. Susitikime taip pat dalyvavo Sausumos pajėgų štabo viršininkas, laikinai einantis sausumos pajėgų vado pareigas, pulkininkas Vaidotas Malinionis, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono vadovybė.

„Noriu padėkoti už jūsų kantrybę, už jūsų vyrus, žmonas ir vaikus, kurie šiandien puikiai atstovauja Lietuvai tarnaudami tolimoje šalyje. Šios pamainos kariai užbaigia labai svarbią, daugiau nei aštuonerius metus trukusią misiją Afganistane. Afganistane tarnaujančių jūsų vyrų ir žmonų, sūnų ir dukrų dėka mūsų valstybė Lietuva įvykdė labai svarbius tarptautinius uždavinius, pasirodydama kaip patikima sąjungininkė“, – susitikime kalbėjo krašto apsaugos ministras Juozas Olekas

Susitikime dalyvavęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius Afganistano Goro provincijoje tarnaujantiems Lietuvos kariams linkėjo garbingai baigti misiją ir padėkojo karių artimiesiems už jų paramą, suteikiančią stiprybės kariams.

„Taip pat norėčiau atsiprašyti vaikų už tai, kad jų tėveliams teko ilgam išvykti. Bet tikiuosi, kad grįžę, jie paseks savo mažiesiems pasakas, kurių nepapasakojo būdami toli nuo namų“, – kreipdamasis į karių šeimų narius, sakė kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius.

Susitikimo metu taip pat vyko tiesioginė vaizdo konferencija su Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje (PAG) tarnaujančia 17-ąja Lietuvos karių pamaina, kurios daugumą sudaro Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai. Tai jau paskutinė pamaina, kuriai tenka atsakinga užduotis baigiantis šiai misijai uždaryti karių stovyklą Čagčarane.

Vaizdo konferencijos metu sveikinimus iš Čagčarano perdavė PAG karinio kontingento vadas pulkininkas Tomas Masaitis.

Vėliau visi renginio svečiai bendravo prie kavos puodelio. Taip pat karių artimieji per vaizdo ryšį galėjo asmeniškai pabendrauti su savo kariu.

Šie krašto apsaugos ministro ir Lietuvos kariuomenės vadovybės susitikimai su misijose tarnaujančių karių šeimomis yra tapę gražia tradicija ir vyksta kiekvienąkart Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje, kur tarnauja didžioji tarptautinėse operacijose dalyvaujančių Lietuvos karių dalis, pasikeitus Lietuvos karių pamainai. Šių susitikimų metu, kurie paprastai vyksta baigiantis misijos pamainai, šeimos pasidalija laukimo patirtimi, pokyčiais kurie įvyko šeimose per tą laiką, išsako savo rūpesčius, džiaugsmus.

Į misiją išvykusių karių šeimas globoja karių šeimų paramos grupės, karo psichologai. Jie buria šeimas į bendruomenę, padeda spręsti įvairius rūpesčius ir problemas, organizuoja įvairias šventes, stovyklas vaikams, rengia ekskursijas. Taip pat šeimos bendrauja populiariame „Penelopių“ klube ir šio klubo internetiniame forume, kurį prieš kelerius metus įkūrė viena iš misijoje Afganistane tarnavusių karių žmonų. Karininkų žmonas taip pat buria Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga.

Facebook nuotraukų galerija

Ievos Budzeikaitės (KAM) ir kpt. Ainaro Jonaičio (PAG) nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose: „Tteletiltas“, sujungęs PAG‘e tarnaujančius karius su Kaune susitrinkusiomis šeimomis

Kariuomenė , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra