Krašto apsaugos savanorių pajėgos minėjo 21-ąsias įkūrimo metines

Autorius: Data: 2012-01-17 , 15:36 Spausdinti

2012 m. sausio 17 d. Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje kovinės vėliavos įteikimu atkurtai rinktinei ir geriausios metų pajėgų kuopos paskelbimu buvo paminėtos 21-osios Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) įkūrimo metinės. Vėliavą rinktinei ir kalaviją geriausiai karių savanorių pėstininkų kuopai įteikė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

„Mums smagu tradiciškai susirinkti ten kur viskas prasidėjo – Nepriklausomybės aikštėje. Prieš 21-erius metus Aukščiausios Tarybos koridoriuose ir kituose svarbiuose jaunos valstybės objektuose mūsų kariai įrodė savo tvirtumą. Aktyviai dalyvaudami pratybose šių dienų savanoriai tęsia tradicijas ir įrodo, kad yra nemažiau tvirti“, – sakė KASP vadas pulkininkas Romualdas Moldaris.

Iškilmingos rikiuotės Nepriklausomybės aikštėje metu buvo įteikta kovinė vėliava KASP Prisikėlimo apygardos 6-os rinktinės vadui majorui Egidijui Budraičiui. Šiauliuose įsikūrusi rinktinė, kurią sudaro štabas ir septynios pėstininkų kuopos, tęs anksčiau veikusios Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės tradicijas. Rinktinė atkurta praėjusiųjų metų spalio mėnesio pradžioje, o užduotis vykdyti pradėjo šiais metais.

Kasmet geriausia metų KASP kuopa paskelbiamas padalinys, kurio aukštas karių savanorių lankomumas ir motyvacija bei aktyvi visuomeninė veikla. Tokia kuopa renkama ketvirtą kartą, o jos vadui įteikiamas kalavijas.

Taip pat rikiuotėje buvo padėkota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono kariams. Nuo 2004 iki 2012 metų batalione vyko pagrindiniai karių savanorių kursai. Keičiasi šio karinio vieneto pavadinimas ir pavaldumas – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų motorizuotasis pėstininkų batalionas bus pavaldus Sausumo pajėgoms.

1991 m. sausio 17 d. Aukščiausioji Taryba priėmė Savanoriškosios krašto apsaugos įstatymą, kuriuo remiantis buvo įkurta Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba. Vėliau pajėgos pervadintos į Krašto apsaugos savanorių pajėgas, o pagrindinis jų tikslas rengti karius savanorius valstybės sausumos teritorijos karinei apsaugai.

Budėdami Taikos meto užduočių operacinių pajėgų sudėtyje, formuodami padalinius tarptautinėms operacijoms ir dalyvaudami bendrose pratybose kartu su reguliarios kariuomenės padaliniais demonstruojame rezervo parengtį“, – sakė KASP vadas plk. R. Moldaris. Pasak vado, pasiteisino pradėta taikyti nauja karių savanorių rengimo sistema pagal 3 parengties pajėgumų lygius: formuojami, rengiami ir parengti pajėgumui.

KASP sudaro Savanorių pajėgų štabas, šešios rinktinės, apimančias visą Lietuvos teritoriją. KASP yra formuojamos iš karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių. Pajėgose tarnauja apie 4 500 karių savanorių ir apie 700 profesinės karo tarnybos karių.

Vaizdo medžiaga

Fotogalerija

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra