Krašto apsaugos ministrės nuomone, Suomija yra geras pavyzdys Lietuvai šalies gynybos srityje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugpjūčio 25-26 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė su darbiniu vizitu lankėsi Suomijoje, kur susitiko su Suomijos gynybos ministru Jyri Häkämies, kariuomenės vadu generolu leitenantu Ari Puheloinen ir gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Kari Rimpi.
 
Dvišaliame susitikime ministrai sutarė stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą užtikrinant regioninį saugumą ir siekiant efektyviau naudoti ribotus išteklius. Numatyta įvardinti konkrečias praktinio bendradarbiavimo sritis iki būsimo Šiaurės – Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimo lapkričio mėnesį. Prioritetu galėtų tapti bendros pastangos kovojant su iššūkiais kibernetiniam saugumui. Ateityje Lietuva taip pat svarstys galimybę įsitraukti į Europos Sąjungos „Šiaurės“ kovinę grupę (angl. Nordic Battlegroup, NBG), kurioje jau dalyvauja Estija, ketinimą dalyvauti ateityje yra išsakiusi ir Latvija. Suomijos ministras susidomėjo Lietuvoje kuriamo ir 2011 m. pradžioje pradėsiančio veikti energetinio saugumo centro idėja, kaip dar viena galima svarbia bendradarbiavimo sritimi.
 
Vizito metu Lietuvos delegacija lankėsi Suomijos Jungtiniame jūros stebėjimo centre, kur buvo pristatyta integruota, glaudžiu tarpinstituciniu bendradarbiavimu grįsta jūros stebėjimo sistema.
 
„Siūlysiu mūsų Vyriausybei remtis Suomijos pavyzdžiu integruojant kariuomenės, vidaus reikalų ir pasienio padalinius į nacionalinę jūros stebėjimo sistemą ir Lietuvoje. Tokiu būdu kaip ir suomiai galėtume užtikrinti jos veiklos ir valstybės finansų panaudojimo efektyvumą“, – atkreipė dėmesį krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė į būtinybę pasinaudoti Suomijos patirtimi jūros stebėjimo srityje.
 
Ministrei taip pat buvo pristatyta Suomijos visaapimančio požiūrio į gynybą koncepcija, pagal kurią šalies gynybos sektorius glaudžiai bendradarbiauja su privačiu ir labai efektyviai yra įtraukiami visi piliečiai, kryptingai panaudojant visas savanoriškas iniciatyvas.
 
„Suomijos pavyzdys tik dar kartą įrodo, kad krašto gynyba negali būti įsivaizduojama be visuomenės įsitraukimo, piliečių pasiryžimo ir jų parengimo ginti valstybę. Lygiai kaip ir kariuomenės pareiga yra tarnauti Lietuvos žmonėms taikos metu bendradarbiaujant stichinių nelaimių ar kitų gamtos sukeltų padarinių likvidavime, ne tik dalyvaujant tarptautinėse operacijose“, – sakė R. Juknevičienė.
 
Suomijos krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės atstovai pasidalino strateginio planavimo nacionaliniam saugumui patirtimi, pasakojo apie privalomosios karinės tarnybos, savanorių karių rengimo sistemas. Susitikimo metu abiejų šalių atstovai sutarė keistis patirtimi minėtose srityse. Pasak krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės, galima tik pavydėti, kaip Suomijos politinė ir karinė vadovybė sumaniai išsprendė privalomosios karo tarnybos klausimą leisdama iš visuomenės atstovų sudarytai darbo grupei atlikti išsamią studiją šiuo klausimu. Preliminarūs jos tyrimų rezultatai yra teigiami privalomosios karo tarnybos atžvilgiu. Tokiu būdu gynybos klausimai išlieka svarbūs ir aktualūs visuomenei.
 
Lietuvos ir Suomijos gynybos ministrai taip pat aptarė tarptautines aktualijas, būtinybę visais lygmenimis siekti kuo efektyvesnio resursų panaudojimo. Ministrai vieningai sutarė, kad tiek NATO ir ES atveju, tiek vystant regioninius pajėgumus saugumo ir gynybos srityje, būtina remtis bendradarbiavimu, o ne struktūrų dubliavimu ar konkurencija.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukoje: Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra