Krašto apsaugos ministrė susitiko su Lietuvoje viešinčiu JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu

Autorius: Data: 2012-06-15 , 15:47 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė penktadienį, 2012 m. birželio 15 d., susitikusi su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadu generolu majoru Wesley Craigu (Wesley Craig) pažymėjo, kad JAV karių dalyvavimas Lietuvoje ir Baltijos šalyse vykstančiose pratybose – matoma ir praktinė Lietuvos ir JAV solidarumo išraiška.

Ministrė padėkojo už JAV karių dalyvavimą šią savaitę vykusiose tarptautinėse pratybose BALTOPS 2012 ir pakvietė dalyvauti kitais metais Lietuvoje vyksiančiose pratybose „Steadfast Jazz 2013“. Savo ruožtu susitikime dalyvavusi JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse teigė, jog JAV jūrų pėstininkai labai teigiamai įvertino pratybose dalyvavusių Lietuvos karių profesionalumą.

„Šios pratybos siunčia aiškią žinią – mes kaip partneriai esame stiprūs kartu“, – sakė gen. mjr. W. Craigas.

Birželio 11 d. pratybų BALTOPS 2012 metu pirmą kartą Lietuvos istorijoje Baltijos pakrantėje išsilaipino JAV jūrų pėstininkai kartu su Lietuvos kariais.

Krašto apsaugos ministrė taip pat susitikime kalbėjo apie rezervo kūrimą Lietuvos kariuomenėje. „Praėjusiais metais Seimas priėmė naują Karo prievolės įstatymo redakciją, kurioje numatytas rezervo kūrimas. Labai apsidžiaugiau, kai JAV gynybos sekretorius Leon E. Panetta per vieną NATO gynybos ministrų susitikimą paminėjo rezervo kūrimą kaip svarbų dalyką. Mūsų gynybai labai svarbi jūsų patirtis šioje srityje“, – sakė R. Juknevičienė.

Be to, buvo aptartas ir tolimesnis bendradarbiavimas NATO tarptautinių saugumo palaikymo pajėgų operacijoje (angl. ISAF) Afganistane, bendradarbiavimo galimybės energetinio ir kibernetinio saugumo srityse.

Po susitikimo krašto apsaugos ministrė JAV ambasadoje Vilniuje dirbančiam pulkininkui leitenantui Stephenui Timmonsui (Stephen Timmons), kuruojančiam Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos bendradarbiavimą, įteikė krašto apsaugos sistemos medalį „Už nuopelnus“.

JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas gen. Mjr. W. Craigas su darbo vizitu Lietuvoje lankosi birželio 11–16 dienomis. Jis domisi Lietuvos kariuomenės vienetais, jų koviniu rengimu, dalyvavimu tarptautinėse operacijose ir projektuose. Pagrindinis vizito tikslas – aptarti galimą tolimesnio dvišalio bendradarbiavimo plėtojimą ir kryptis.

Vizito metu JAV atstovai taip pat susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininku, Karinių oro pajėgų vadu. Gen. mjr. W. Craig taip pat lankėsi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje Kaune ir Lietuvos kariuomenės Mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ Rukloje (Jonavos r.).

Lietuvos kariuomenė su Pensilvanijos nacionaline gvardija bendradarbiauja nuo 1993 metų. Gvardija rengia kursus ir seminarus Lietuvos kariuomenės atstovams, siunčia savo instruktorius ir stebėtojus į pratybas Lietuvoje. Lietuvos kariai taip pat vyksta į pratybas, dalyvauja instruktorių rengimo programose ir kituose renginiuose Pensilvanijoje. Nuo 2010 rudens Gvardijos kariai tarnauja Lietuvos vadovaujamos Policijos patarėjų grupės sudėtyje dislokuotoje Afganistano Goro provincijoje.

Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, tel. 8 640 45 376

Giedrės Maksimovič nuotr.

www.kam.lt

Daugiau medžiagos:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/jav_pensilvanijos_nacionalines_gvardijos_medaliais_apdovanoti_lietuvos_kariai.html

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra