Krašto apsaugos ministrė susitiko su Kinijos centrinio karinio komiteto vicepirmininku

Autorius: Data: 2012-07-09 , 16:00 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė pirmadienį, 2012 m. liepos 9 d., Krašto apsaugos ministerijoje susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Kinijos Liaudies Respublikos centrinio karinio komiteto vicepirmininku generolu Xu Caihou ir jo vadovaujama delegacija.

Ministrė pažymėjo, kad per paskutiniuosius kelis mėnesius Lietuvai gynybos ir saugumo srityje svarbiausias įvykis – NATO viršūnių susitikimas Čikagoje, kurio metu priimti šaliai svarbūs sprendimai dėl NATO oro policijos misijos tęstinumo, įsipareigojimų Afganistanui, išmaniosios gynybos projektų ir kitų klausimų.

„Džiaugiamės, kad Aljansas apsisprendė dėl oro policijos Baltijos šalyse tęstinumo – tai puikus NATO solidarumo ir išmaniosios gynybos pavyzdys“, – sakė R. Juknevičienė.

Ministrė taip pat įvardijo pagrindinius naujus iššūkius saugumo srityje – energetinį ir kibernetinį saugumą. Jos teigimu, Lietuvos vyriausybei ypatingai svarbus energetinis saugumas. Pasak R. Juknevičienės, tikimasi, kad jau šiemet Lietuvoje įsteigtas Energetinio saugumo centras gaus NATO akreditaciją.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartas dvišalis bendradarbiavimas, dalyvavimas tarptautinėse operacijose.

„Lietuva dalyvauja NATO Tarptautinių saugumo palaikymo pajėgų operacijoje Afganistane ir po truputį keičia misijos pobūdį – daug dėmesio skiriame Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų mokymui“, – sakė krašto apsaugos ministrė. Be to, Lietuvos Seimas neseniai suteikė Lietuvos kariuomenei mandatą dalyvauti antipiratavimo operacijoje prie Afrikos krantų, taip pat Lietuva yra išsiuntusi vieną karininką į Jungtinių Tautų stebėtojų misiją Sirijoje. R. Juknevičienė pabrėžė, kad smurtas prieš civilius Sirijoje – absoliučiai nepriimtinas.

Gen. Xu Caihou Lietuvos ir Kinijos bendradarbiavimą gynybos srityje pavadino sėkmingu ir pažymėjo, kad šalys turėtų tęsti praktinį bendradarbiavimą – karinio personalo mokymo, apsikeitimo tarpusavio patirtimi tarp karinių pajėgų srityse.

Laikinai einantis Jungtinio Štabo viršininko pareigas pulkininkas Egidijus Karvelis Kinijos delegacijai pristatė Lietuvos kariuomenės užduotis, dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

Š. m. kovo 27 d. buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos ir Kinijos Liaudies Respublikos nacionalinės gynybos ministerijos dvišalis susitarimas dėl bendradarbiavimo gynybos srityje, numatantis dvišalių konsultacijų rengimą, dalyvavimą bendruose mokymuose, dalijimąsi dalyvavimo tarptautinėse operacijose patirtimi.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra