Krašto apsaugos ministrė susitiko su KAM praktiką atliekančiais projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviais

Autorius: Data: 2012-08-22 , 14:30 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė antradienį (2012-08-21) susitiko su rugpjūčio 20-24 d. Krašto apsaugos ministerijoje praktiką atliekančiais projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviais Indre Pilkauskaite ir Dominyku Gudavičiumi ir atsakė į jų klausimus, kalbėjosi apie Lietuvos gynybos aktualijas.

I. Pilkauskaitė – Panevėžio J. Miltinio gimnazijos moksleivė, Panevėžio apskrities jaunųjų šaulių vadė, taip pat priklauso Lietuvos kariuomenės savanoriams – žada savo ateitį sieti su krašto apsaugos sistema. Didžvario gimnazijos moksleivis D. Gudavičius teigė, jog jį sužavėjo skatinimo sistema jaunuoliams, baigusiems bazinius karinius mokymus – studijų dalinis finansavimas, taip pat kai kurių aukštųjų mokyklų suteikiami papildomi balai stojant. Jaunuolis domisi jaunesniųjų karininkų vadų kursais, mokosi Vilniaus Gedimino technikos universitete, kuris kaip tik šią aukštąją mokyklą pasirinkusiems jaunuoliams prideda papildomą balą.

Krašto apsaugos ministrė papasakojo apie priežastis, nulėmusias jos pasirinkimą dalyvauti politikoje – Sąjūdyje, be to, kalbėjo apie savo darbą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete, NATO Parlamentinėje Asamblėjoje ir šiuo metu užimamas ministrės pareigas.

R. Juknevičienė moksleiviams kalbėjo apie Lietuvos gynybos koncepcijos kaitą Lietuvai įstojus į NATO ir dabar, kai dedamos pastangos rengti rezervą, kviesti jaunus žmones mokytis ginti kraštą.

Visą savaitę jaunieji praktikantai gilinsis į Krašto apsaugos ministerijos veiklą, susipažins su įvairių ministerijos departamentų funkcijomis ir jų kasdieniniu darbu, lankysis Lietuvos kariuomenės daliniuose, susipažins su jų funkcijomis ir pagrindiniais uždaviniais. Taip pat projekto dalyviai stebės misijai Afganistane besirengiančios šešioliktosios Lietuvos vadovaujamosios Goro provincijos atkūrimo grupės pratybas, susitiks su šios grupės kariais.

Praktikantų dosjė:

Indrė Pilkauskaitė: Gimnazijos istorijos olimpiadoje I vietos laimėtoja, Tarptautinio internetinio matematikos konkurso ERUDITUS 2011-2012 dalyvė.

Dominykas Gudavičius: 2011 m. Šiaulių miesto biologijos olimpiadoje užėmė septintąją vietą, 2011 m. Šiaulių miesto istorijos olimpiados – šeštos vietos laimėtojas. Taip pat praėjusiais metais dalyvavo tarptautinės fizikos olimpiados „IPhO“ atrankoje, šiais metais dalyvavo respublikinėje biologijos olimpiadoje.

Projektu „Moksleiviai – į Vyriausybę“ siekiama skatinti jaunimą domėtis Lietuvos valstybės institucijų veikla, aktyviau dalyvauti politiniuose procesuose, domėtis valstybės institucijų priimamais sprendimais. Programoje kviečiami dalyvauti visos Lietuvos ir užsienio šalių lietuvių bendrojo lavinimo mokyklų paskutinių mokslo metų moksleiviai ir gimnazistai arba tik ką mokyklą baigę abiturientai.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra