Krašto apsaugos ministrė susitikimuose su NATO ir ISAF atstovais aptarė Lietuvos planus išvesti karius ir perduoti atsakomybę Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms

Autorius: Data: 2012-10-04 , 11:45 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė antradienį, 2012 m. spalio 2 d., prasidėjusio vizito Afganistane metu Kabule susitiko su Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. sutr. ISAF) vado pavaduotoju generolu leitenantu Adrian’u Bradshaw, NATO mokymo misijos Afganistane vadu generolu majoru Jimu Ferronu (Jim Ferron), Afganistano finansų ministru Hazratu Omaru Zakhilwalu (Hazrat Omar Zakhilawal), Europos Sąjungos ambasadoriumi Afganistane Vygaudu Ušacku.

Susitikime su ISAF vado pavaduotoju ministrei buvo pristatytos saugumo situacijos Afganistane tendencijos. R. Juknevičienė informavo apie Lietuvos karinio dalyvavimo Afganistane planus ateinančiais metais. „Lietuva planuoja perduoti atsakomybę už saugumą Goro provincijoje antroje 2013 metų pusėje ir baigti visą veiklą Goro provincijos atkūrimo grupėje iki kitų metų pabaigos“, – sakė R. Juknevičienė. Ji patikino, kad Lietuva išlaikys karinius ir civilius įsipareigojimus Afganistane iki ISAF operacijos pabaigos 2014 metais.

Gen. ltn. A. Bradshaw pažymėjo, kad valstybės turi pristatyti detalius pajėgų išvedimo planus, kad ISAF galėtų suteikti reikiamą paramą.

Susitikusi su NATO mokymo misijos Afganistane vadu gen. mjr. J. Ferron’ u, ministrė pažymėjo, kad Lietuvos interesas – būti kartu su partneriais šioje misijoje. „Mes siunčiame aiškią žinią – kartu atėjome, kartu išeiname“, – sakė ministrė.

Ji taip pat palietė tranzito, susijusio su ISAF karinių pajėgų ir technikos išvedimu iš Afganistano, klausimą: „Turime gerą patirtį ir išvystytą infrastruktūrą tranzitui iš Afganistano. Esame pasirengę teikti savo paslaugas sąjungininkams“, – pažymėjo R. Juknevičienė.

NATO mokymo misijos vadas dėkojo už lietuvių indėlį apmokant Afganistano sraigtasparnių pilotus, eksploatuojančius sraigtasparnius Mi-17, ir pabrėžė, kad tokių instruktorių ISAF reikia ir daugiau. Jo teigimu, misija yra sėkminga, o saugumo situacija palaipsniui gerėja.

Krašto apsaugos ministrė susitikime su Afganistano finansų ministru paprašė jo politinės paramos siekiant atgauti Afganistano plėtros banke (Development Bank of Afghanistan) įšaldytus 2 mln. 113 tūkst. litų. Ministras savo ruožtu informavo, kad šis klausimas dabar yra Afganistano Centrinio banko prerogatyvoje, tačiau pažadėjo pasidomėti įšaldytų lėšų likimu.

Lietuvos kariuomenė Afganistano plėtros banke nuo 2007 metų buvo atidariusi sąskaitas, kuriose laikytos piniginės lėšos buvo naudojamos Lietuvos kariuomenės kariniams vienetams Afganistane išlaikyti.

Krašto apsaugos ministerijos generalinė inspekcija vykdė tarnybinį tyrimą dėl kai kurių buvusių Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos pareigūnų veiklos, taip pat tyrimą vykdo ir Specialiųjų tyrimų tarnyba. Banką įtarus neteisėta veikla, jis buvo reorganizuotas, banko įsipareigojimus perėmė Centrinis Afganistano bankas.

Ministrė R. Juknevičienė taip pat susitiko ir su ES ambasadoriumi Vygaudu Ušacku, su kuriuo aptarė saugumo situaciją šalyje bei Lietuvos planus perduoti atsakomybę už saugumą Afganistano saugumo pajėgoms.

Ugnės Naujokaitytės nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose:

1. KA ministrė susitiko su kariais

2. R. Juknevičienė susitiko su NATO mokymo misijos Afganistane vadu gen. Mjr. J. Ferronu

3. Susitikimas su ISAF vado pavaduotoju gen. ltn. A. Bradshaw

4. R. Juknevičienė su Afganistano finansų ministru Hazratu Omaru Zakhilwalu

5. KA ministrė ir ES ambasadorius V. Ušackas

Krašto apsaugos ministrė su Afganistano pareigūnais aptarė Lietuvos karių išvedimo iš Goro provincijos planus:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/krasto_apsaugos_ministre_su_afganistano_pareigunais_aptare_lietuvos_kariu_isvedimo_is_goro_provincijos_planus.html

Misijoje Afganistane tarnaujančius Lietuvos karius aplankė krašto apsaugos ministrė:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/misijoje_afganistane_tarnaujancius_lietuvos_karius_aplanke_krasto_apsaugos_ministre.html

Kariuomenė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra