Krašto apsaugos ministrė su Goro gubernatoriumi aptarė provincijos valdžios pasirengimą perimti atsakomybę už saugumo užtikrinimą

Autorius: Data: 2011-04-11 , 13:14 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė su Afganistano Goro provincijos gubernatoriumi dr. Abdullah Heiwadu aptarė provincijos valdžios planus ir pasirengimą perimti atsakomybę už saugumo užtikrinimą provincijoje iš tarptautinių pajėgų ir tolesnius Lietuvos planus dėl dalyvavimo tarptautinėje operacijoje Afganistane.

Su oficialiu vizitu Lietuvoje viešintis Goro gubernatorius 2011 m. balandžio 11 d. apsilankė Krašto apsaugos ministerijoje, kurioje susitiko su krašto apsaugos ministre, kariuomenės vadu generolu majoru Arvydu Pociumi, kitais ministerijos ir kariuomenės atstovais.

2010 metų lapkritį NATO šalių ir Afganistano lyderiai Lisabonoje patvirtino planą, kuris numato, kad šiais metais NATO vadovaujamos saugumo paramos pajėgos (angl. sutr. ISAF) pradės saugumo kontrolės perdavimą Afganistano pajėgoms.

Š. m. kovo 22 d. Afganistano Prezidentas Hamidas Karzai paskelbė pirmąsias provincijas, kurios yra pasiruošusios pradėti atsakomybės už saugumą perėmimą. Tikėtina, Goro provincija, už kurios atkūrimą įsipareigojimą yra prisiėmusi Lietuva, kaip pasiruošusi atsakomybės perdavimui provincija, bus paskelbta antroje šių metų pusėje.

Siekdama padėti Afganistano valdžiai perimti atsakomybę už savo žmonių saugumą, Lietuva kartu su partneriais ruošiasi šios atsakomybės perdavimui ir prisideda prie Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo. Nuo šių metų vasario Afganistano Kandaharo provincijoje afganistaniečių sraigtasparnių pilotus ir aviacijos mechanikus padėjo rengti Lietuvos vadovaujama tarptautinė Oro pajėgų mokymo grupė. Nuo praėjusių metų lapkričio Goro provincijoje veikia taip pat Lietuvos vadovaujama tarptautinė Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė, rengianti Goro policijos pareigūnus.

Afganistano Goro provincijoje, kur Lietuva vadovauja tarptautinei Provincijos atkūrimo grupei, kuri yra NATO ISAF dalis, tarnauja ir dirba apie 200 Lietuvos karių ir civilių. Kartu su kitų šalių atstovais jie padeda Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms rūpintis saugumu, vykdyti saugumo sektoriaus reformą Gore.

PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

Dabartinis Goro provincijos gubernatoriaus pareigas pradėjo eiti praėjusių metų gruodį. Dr. A. studijavo civilinę inžineriją Indijos Kašmyro universitete, Jungtinės Karalystės (JK) Vestminsterio universitete įgijo verslo administravimo magistro laipsnį, vėliau – JK Durhano universitete – mokslų daktaro laipsnį.

Kpt. A. Jonaičio nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukoje: Goro provincijos gubernatorius kartu su PAG vadu plk. Remigijumi Baltrėnu

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra