Krašto apsaugos ministrė su darbo vizitu lankysis Suomijoje

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugpjūčio 25–26 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė su darbiniu vizitu lankysis Suomijoje, kur susitiks su Suomijos gynybos ministru Jyri Häkämies, kariuomenės vadu generolu leitenantu Ari Puheloinen bei gynybos ministerijos nuolatiniu sekretoriumi Kari Rimpi.
 
Dvišaliame susitikime ketinama aptarti tarptautinę saugumo situaciją, krizių valdymo operacijas, ES saugumo ir gynybos politiką, gynybos reikalus finansinės krizės kontekste, Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą.
 
Ministrei Rasai Juknevičienei bus pristatyta Suomijos visaapimančio požiūrio į gynybą koncepcija, pagal kurią gynybos sektorius glaudžiai bendradarbiauja su privačiu, įtraukdamas ir piliečių savanoriškas iniciatyvas. Bendros atsakomybės, sutelktumo ir bendradarbiavimo pagalba užtikrinamas Suomijos suverenitetas, piliečių gyvenimo sąlygos ir saugumas nuo išorės ir kitų grėsmių. Ministrė taip pat susipažins su įvairiais Suomijos kariuomenės padaliniais, savanorių, šauktinių ir rezervo karių rengimo sistema.
 
Išvykdama į Suomiją krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sakė, kad Lietuva turi ko iš Suomijos pasimokyti. „Suomija skiria labai didelį dėmesį gynybai, nors ji ne NATO narė ir neturi jokių tiesioginių finansinių įsipareigojimų tarptautinei bendruomenei. Suomiai labai atsakingai vertina savo šalies saugumo užtikrinimo galimybes valstybės mastu. Tai šalis, iš kurios turėtume semtis patirties, kaip visuomenė turi būti parengta savo krašto gynimui.“
 
Pastaruosius kelerius metus Suomija išlaidas gynybai nuolat didino, Suomijos parlamentas priėmė principinį sprendimą gynybos biudžetą didinti 1,5–2 proc. 2010 m. kovą Suomijos Vyriausybė patvirtino gynybos finansavimo 2010-2013 metams planą, kuriuo remiantis gynybos reikmėms bus skirta viso 10,6 mlrd. eurų. Taip pat Suomijos Vyriausybė 2010-2013 laikotarpiui numatė papildomą sumą naujos ginkluotės įsigijimui ir technologijų kūrimui.
 
Lietuva su Suomija bendradarbiauja gynybos srityje jau daugiau nei dešimtmetį. Suomija yra neatlygintinai perdavusi Lietuvai šovinių, Suomijos kariai ne kartą yra dalyvavę Lietuvoje vykusiose tarptautinėse pratybose „Gintarinė viltis“, Lietuvos kariai taip pat yra dalyvavę pratybose Suomijoje. 2005 m. gruodį Lietuvos krašto apsaugos ministerija pasirašė 20 mln. eurų vertės sutartį su Suomijos bendrove Oy Sisu Auto AB dėl modernių didelio pravažumo daugiaašių (8×8) daugiafunkcinės paskirties kovos aprūpinimo šarvuotų sunkvežimių SISU E11T įsigijimo.
 
Bendradarbiavimas su Suomijos gynybos ministerija daugiausia plėtojamas bendrų Baltijos valstybių projektų BALTDEFCOL, BALTRON rėmuose bei regiono lygmens projektuose, kaip SUCBAS (angl. Sea Surveillance Co-operation Baltic Sea), kuriuo siekiama integruoti visų Baltijos jūros regiono šalių jūros stebėjimų sistemas.
 
2011 m. pirmąjį pusmetį Lietuva kartu su Suomija, Nyderlandais, Vokietija ir Austrija budės vienoje Europos Sąjungos kovinėje grupėje.
 
Alredo Pliadžio (KAM) nuotr.
 
www.kam.lt
 
Nuotraukoje: Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra