Krašto apsaugos ministrė su aukštųjų mokyklų atstovais aptarė bendradarbiavimą skatinant jaunuolius savanoriškai atlikti karo tarnybą

Autorius: Data: 2011-10-07 , 15:20 Spausdinti

2011 m. spalio 7 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Kaune susitiko su Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) ir Kauno technologijos universiteto (KTU) vadovybe bei aptarė bendradarbiavimo galimybes, siekiant patraukti aukštųjų mokyklų studentus ir absolventus į Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus.

Taip pat buvo aptartas krašto apsaugos sistemos ir aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas, siekiant įgyvendinti naujajame Karo prievolės įstatyme numatytas karo prievolę atliksiančių jaunuolių skatinimo priemones, susijusias su aukštųjų mokyklų veikla.

„Mes norėtume glaudžiau bendradarbiauti su aukštosiomis mokyklomis ruošiant žmones jaunesniųjų karininkų vadų kursams. Kariuomenėje yra didžiulis poreikis specifines profesijas – inžinieriaus, informacinių technologijų ir pan. – įgijusių studentų“, – sakė susitikime R. Juknevičienė. Tiek LKKA rektoriaus prof. Alberto Skurvydo, tiek KTU rektoriaus prof. Petro Baršausko teigimu, tokia galimybė studentams turėtų būti patraukli.

Nuo rugsėjo įsigaliojęs Karo prievolės įstatymas numato, kad vienas iš privalomosios pradinės karo tarnybos atlikimo būdų yra dalyvavimas Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose. Išeiti šiuos mokymus šaukiami pareiškę norą studijuojantys aukštosiose mokyklose ar jas baigę jaunuoliai.

Atsižvelgiant į tai, kad Karo prievolės įstatymas įtvirtina lanksčią ir savanoriškumo principu pagrįstą privalomos pradinės tarnybos atlikimo sistemą, krašto apsaugos sistema suinteresuota karinį rengimą padaryti kuo patrauklesnį. Todėl siekiama aktyviau bendradarbiauti su aukštosiomis mokyklomis, siekiant sudominti aukštųjų mokyklų studentus ir absolventus atvykti į Jaunesniųjų karininkų vadų mokymus.

Naujasis Karo prievolės įstatymas taip pat numato karo prievolę atliksiančių jaunuolių skatinimo priemones, kelios iš kurių susijusios su aukštųjų mokyklų veikla. Tarp šių priemonių – numatomas dalies už studijas sumokėtos kainos kompensavimas. Taip pat numatyta, kad asmenims, atlikusiems nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ar bazinius karinius mokymus, aukštosios mokyklos savo nuožiūra gali suteikti pirmenybę stojant į valstybės finansuojamas studijų vietas.

www.kam.lt

Nuotraukose: Ministrės R. Juknevičienės Kaune susitikimas su KTU rektoriumi prof. P. Baršausku ir LKKA rektoriumi prof. A. Skurvydu

Kariuomenė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra