Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Seime diskutavo apie Nacionalinio saugumo strategiją

Autorius: Data: 2011-11-03 , 16:10 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė trečiadienį, 2011 m. lapkričio 2 d., Seime dalyvavo LATA surengtoje diskusijoje apie Nacionalinio saugumo strategiją.

Pasak R. Juknevičienės, pradinis postūmis peržiūrėti Nacionalinio saugumo strategijos nuostatas buvo 2008 m. įvykęs Rusijos-Gruzijos konfliktas. Ministrė diskusijos dalyviams pristatė šiuo metu Seimo komitetuose svarstomos strategijos tikslus, uždavinius bei pagrindines dokumento naujoves.

„Visų pirma, tai politinių nuostatų dokumentas. Dėl šių nuostatų turi būti susitarta aukščiausiame politiniame lygmenyje ir prisiimti įsipareigojimai dėl jų vykdymo nepaisant buvimo valdančiojoje daugumoje ar opozicijoje“, – kalbėjo R. Juknevičienė. Ji taip pat pažymėjo, jog nors strategijos rengimui vadovavo KAM, tačiau tai yra faktiškai visų valstybės valdymo sričių dokumentas, atspindintis XXI amžiui būdingą saugumo sampratą.

Pasak krašto apsaugos ministrės, šioje strategijoje buvo atnaujintas saugumo aplinkos vertinimas ir rizikos veiksnių bei pavojų ir grėsmių saugumui sąrašas.

„Šiame dokumente akcentuojami Lietuvos nacionaliniam saugumui ypatingai svarbūs interesai, susiję su patikimu ir nenutrūkstamu energijos ir energijos išteklių tiekimu iš kaip galima įvairesnių šaltinių bei šalies energetikos sektoriaus integracija į bendrą Europos energetikos rinką“, – sakė R. Juknevičienė. Be to, pasak ministrės, pakeista dokumento dėstymo forma, kad tai būtų „gyvas“, o ne biurokratinis dokumentas.

Krašto apsaugos ministrės teigimu, tai jau antroji tokio pobūdžio Lietuvos strategija. Pirmoji Nacionalinio saugumo strategija buvo priimta prieš devynerius metus, 2002 m. gegužės mėnesį, vėliau – 2005 m. – ji buvo koreguojama. Strategijoje atsižvelgta ne tik į tiesioginius karinius pavojus, bet ir į kitus reiškinius, sukeliančius grėsmę valstybės saugumui. Pavyzdžiui, tarp rizikos veiksnių, pavojų ir grėsmių nacionaliniam saugumui naujoje strategijoje minimos informacinės ir kibernetinės atakos, žmogaus teisių ir fundamentinių laisvių pažeidimai, klimato kaita, korupcija ir t. t.

Diskusijos Seime vaizdo įrašas

KAM archyvo nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra