Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė su Ukrainos žurnalistais diskutavo apie narystę NATO ir moterų vaidmenį politikoje

Autorius: Data: 2012-08-29 , 15:38 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė antradienį, 2012 m. rugpjūčio 28-ąją, tiesioginės vaizdo konferencijos su Ukrainos žurnalistais ir ekspertais metu diskutavo apie moterų vaidmenį politikoje, kariuomenėje, taip pat pristatė narystės NATO naudą Lietuvos gynybai.

Ministrė pabrėžė, kad Lietuvos krašto apsaugos sistemoje tarnauja beveik 11 proc. moterų, ir šis nuošimtis yra žymiai didesnis nei, pavyzdžiui, Danijoje, kurios kariuomenėje tarnauja apie 6 proc. moterų.

„Moterys tarnauja netgi mūsų specialiųjų operacijų pajėgose, vyksta į misiją Afganistane“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak jos, Lietuvos kariuomenėje nėra kvotų sistemos moterims ir tokia sistema tikrai nereikalinga.

Lietuvoje moterys tarnauja visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgose, profesinėje ir savanorių karo tarnyboje, tarptautinėse operacijose, joms taip pat nėra jokių apribojimų įgyti bet kurią karinę specialybę. 2011 metais įsigaliojus naujos redakcijos Karo prievolės įstatymui, moterims taip pat nebeliko kliūčių savanoriškai atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą dalyvaujant baziniuose kariniuose mokymuose ir tapti karėmis.

Aukščiausias moterų karininkių laipsnis Lietuvos kariuomenėje šiuo metu yra pulkininkės leitenantės. „Kol kas nėra pulkininkių ar generolių, tačiau tai jaunos moterys, joms dar viskas priešaky“, – pažymėjo ministrė.

Kalbėdama apie Lietuvos narystė NATO, krašto apsaugos ministrė pabrėžė, kad 2004 metais, prisijungus prie Aljanso – įvyko svarbus pokytis gynybos srityje. „Lietuva niekada nebuvo saugesnė, nei yra dabar“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak jos, valstybės saugumą garantuoja Vašingtono sutarties 5-asis straipsnis ir strateginė partnerystė su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.

Anot ministrės, narystė stipriausiame pasaulyje Aljanse taip pat neatleidžia nuo įsipareigojimų ruoštis galimoms grėsmėms. „Įvykus Rusijos-Gruzijos konfliktui 2008-aisiais, teko persvarstyti mūsų gynybos strategiją, priimti naujus įstatymus ir pradėti daug dėmesio skirti rezervo rengimui“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Be to, ministrė pažymėjo, jog Ukraina yra labai svarbi Europos ir Lietuvos saugumui, vaizdo konferencijos metu atsakė į žurnalistų klausimus.

Projektą „Virtualus pasaulio moterų lyderių forumas: diskusija apie lyčių lygybę Ukrainos viešojoje erdvėje“ organizavo Ukrainos Pasaulio politikos institutas.

Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, tel. 8 (5) 273 5520; mob. tel. 8 640 45376; el. p.: ugne.naujokaityte@kam.lt

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra