Lietuvos ir Kanados gynybos ministrai aptarė artėjantį NATO viršūnių susitikimą

Autorius: Data: 2012-05-18 , 10:31 Spausdinti

„NATO viršūnių susitikimas, vykstantis JAV, Lietuvai svarbus dėl transatlantinio ryšio. Mes remiame NATO stiprinančias iniciatyvas“, – trečiadienį, 2012 m. gegužės 16 d., Otavoje susitikusi su Kanados gynybos ministru Peteriu MacKay sakė Lietuvos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė. Tai pirmasis Lietuvos krašto apsaugos ministro vizitas šioje šalyje.

Ministrai aptarė netrukus Čikagoje įvyksiančio NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimo temas.

Nepriimtini Rusijos siūlymai dėl priešraketinės gynybos

Kalbėdama apie Tarptautinių saugumo palaikymo pajėgų operaciją Afganistane, R. Juknevičienė papasakojo apie Lietuvos vadovaujamą Provincijos atkūrimo grupę Gore bei veiklą Afganistane. Pasak jos, šiuo metu Afganistane daug pastangų dedama į šios šalies nacionalinės armijos mokymus. 

Tuo metu Kanados gynybos ministras sakė, kad „Lietuvos indėlis į operaciją Afganistane labai svarbus“.

„Nenorime, kad Afganistanas taptų rojumi teroristams. Norime, kad būtų gerbiamos moterų teisės šioje šalyje, kad vystytųsi demokratija“, – kalbėjo jis.

Be to, aptartas priešraketinės gynybos klausimas, Rusijoje vykstanti militarizacija, saugumo iššūkiai Baltijos regione. Pasak R. Juknevičienės, Lietuva negali sutikti su Rusijos siūlymais priešraketinę gynybą organizuoti sektoriniu principu. P. MacKay teigimu, NATO priešraketinės gynybos skydas reikalingas gynybiniams, o ne puolamiesiems tikslams.

Taip pat susitikime kalbėta apie energetinį saugumą. Ministrė informavo, jog Lietuvos parlamentui pateikti svarstyti dokumentai, susiję su energetiniais projektais.

Be to, R. Juknevičienė teigė, jog Lietuva siekia Energetinio saugumo centro akreditacijos NATO.

„Energetinis saugumas tampa svarbus nacionalinėse ir NATO darbotvarkėse. Norėčiau paprašyti jūsų paramos šiam projektui“, – sakė ji.

Kanados gynybos ministras pažymėjo, jog tai puiki idėja, kadangi kariuomenės yra pagrindinės energijos resursų naudotojos.

R. Juknevičienė padėkojo Kanadai už dalyvavimą pratybose „Maple Arch“ bei pakvietė jose dalyvauti ir toliau.

Taip pat ministrai pagerbė žuvusius karius prie paminklo karų aukoms.

Nacionalinio saugumo komiteto nariams pristatė Lietuvos prioritetus Čikagoje

Krašto apsaugos ministrė kreipdamasi į Nacionalinio saugumo komiteto narius Bendruomenių rūmuose pažymėjo, jog Lietuva šiandien yra daug saugesnė nei anksčiau. Ji teigė, kad Čikagoje bus priimti Lietuvai svarbūs sprendimai, susiję su išmaniąja gynyba, NATO pajėgumais, energetiniu saugumu.

„Lietuva labai remia išmaniosios gynybos koncepciją, kuri reikalauja daugiau bendradarbiavimo plėtojant pajėgumus. Svarbu, kad tai – ne trumpalaikė iniciatyva. Vienas iš akivaizdžiausių išmaniosios gynybos pavyzdžių  – NATO oro policijos misija. Tai yra ir praktinis NATO buvimo Baltijos regione pavyzdys“, – sakė ji. Be to, R. Juknevičienė teigė, kad Lietuva sveikina NATO sprendimą paskelbti priešraketinės gynybos pajėgumą Čikagoje. „Tai reikalingas pajėgumas, leisiantis apginti mūsų teritorijas ir žmones nuo raketų atakų“, – kalbėjo ministrė.

Ji taip pat atsakė į parlamentarų klausimus apie operaciją Afganistane, pokyčius Rusijoje ir kt.

R. Juknevičienė susitiko ir su Vyriausybės atstovu Kanados parlamente Andrew Sheer, Kanados Senato nariais, gynybos ministerijoje dirbančiais Mariumi Griniumi bei Andrew Rasiuliu, lietuvių išeivijos bendruomenės nariais.

www.kam.lt

Lietuva - JAV , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra