Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė Paryžiuje išgirdo prancūzų pažadą paremti NATO oro policijos misijos pratęsimą

Autorius: Data: 2011-05-13, 10:29 Spausdinti

2011 m. gegužės 12 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Paryžiuje susitiko su Prancūzijos gynybos ministru Gerardu Longuet‘u (Gerard Longuet). 

Ministrė susitikime kalbėjo apie Baltijos šalių regiono projektus. „Mes, kaip regionas, norėtume būti stiprūs – Baltijos šalys vykdo bendrus projektus tokius, kaip NATO oro policijos misija, taip pat Estijoje veikia Baltijos gynybos koledžas. Lietuva norėtų, kad oro policijos misija būtų nuolatinė ir pratęsta po 2014 metų“, – sakė ministrė. Savo ruožtu Prancūzijos gynybos ministras pažadėjo paramą šios misijos pratęsimui. Šiuo metu Šiauliuose dislokuoti keturi prancūzų naikintuvai „Mirage 2000” dalyvauja oro policijos misijoje Baltijos šalyse.

Susitikime taip pat kalbėta tarptautinės operacijos Afganistane ir atsakomybės perdavimo proceso šioje šalyje tema. Prancūzijos gynybos ministras detaliai papasakojo apie NATO pajėgų vykdomas operacijas Libijoje.

Taip pat Lietuvos ir Prancūzijos ministrai aptarė saugumo situaciją regione ir Prancūzijos karinių laivų „Mistral“ pardavimą Rusijai. Prancūzijos gynybos ministras pažadėjo taip pat ir ateityje konsultuotis su Lietuva šiuo ir kitais Lietuvai aktualiais saugumo klausimais.

Susitikime pasirašytas ketinimų protokolas, kuriuo įtvirtinamas siekis ateityje pasirašyti tarpvyriausybinę dvišalę bendradarbiavimo sutartį. Planuojama, kad ministras G. Longuet’as galėtų apsilankyti Lietuvoje jau šių metų rugsėjo mėnesį.

Prancūzijos gynybos ministras G. Longuet’as domėjosi kariuomenės transformacija Lietuvoje ir domėjosi, ar ir toliau bus atsisakoma šauktinių. R. Juknevičienės teigimu, Lietuva neketina grįžti prie šauktinių kariuomenės, tačiau šiuo metu aptariamas naujas Karo prievolės įstatymo projektas, kuris turėtų suartinti kariuomenę ir visuomenę. „Vietoje šauktinių mes norėtume kitokios karinės tarnybos, kuri būtų pagrįsta savanoriškumo pagrindu, o tarnavę jaunuoliai galėtų sudaryti rezervą“, – teigė ji. Šiam požiūriui pritarė ir Prancūzijos gynybos ministras.

Taip pat buvo aptarta ir energetinio saugumo tema. R. Juknevičienė susitikime kalbėjo apie LR Vyriausybės planus, siekiant išsivaduoti iš monopolio dujų sektoriuje, apie elektros tiltų ir suskystintų dujų terminalo, atominės elektrinės statybas.

Ministrai aptarė NATO reformą, ES ir NATO bendradarbiavimą. Pasak R. Juknevičienės, ES ir NATO turi bendradarbiauti kibernetinio saugumo, energetinio saugumo srityse. Ji pabrėžė transatlantinio ryšio svarbą ir paprašė Prancūzijos paramos energetinio saugumo centrui Lietuvoje.

Ministrė su delegacija taip pat lankėsi Karinių oro operacijų centre, kuriame skaitė paskaitą Nacionaliniame gynybos institute tema „Saugumo problemos Rytų Europos kaimynystėje“.

Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, tel. 8 5 273 5520, mob. tel. 8 640 45376.

KAM nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - Prancūzija , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra