Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: NATO valstybių susitikime – svarbūs sprendimai Lietuvos saugumui

Autorius: Data: 2012-05-21 , 13:28 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius dalyvavo Čikagoje (JAV) sekmadienį, 2012 m. gegužės 20 d., prasidėjusiame NATO viršūnių susitikime, kuriame priimti svarbūs sprendimai Lietuvos saugumui bei Aljanso ateičiai.

„Valstybių vadovai sutarė, kad NATO tęs oro policijos misiją, dislokuotą Šiauliuose. Diskusijos metu daugelio šalių vadovai išreiškė stiprią paramą šios misijos tęstinumui. Svarbu tai, kad ši misija yra įvardinta kaip puikus išmaniosios gynybos pavyzdys, kartu su kitais projektais, tokiais kaip priešraketinė gynyba“, – sakė ministrė. Be to, pasak jos, ketinimą prisijungti prie misijos išreiškė vengrai, olandai, o Liuksemburgas pasiūlė savo finansinį indėlį.

NATO lyderiai taip pat paskelbė, jog pradeda veikti priešraketinės gynybos skydo  pradinis pajėgumas, diskutavo dėl karinių pajėgumų stiprinimo krizės sąlygomis. NATO vadovai pabrėžė poreikį stiprinti NATO greitojo reagavimo pajėgas (NRF), rengti daugiau  pratybų ir mokymų. Be to, skatinama ir toliau įgyvendinti konkrečius išmaniosios gynybos projektus.

Krašto apsaugos ministrė dalyvavo NATO oro-žemės stebėjimo sistemos sukūrimo sutarties pasirašymo ceremonijoje.

„Ši sistema sudarys sąlygas sąjungininkams atlikti nuolatinį plataus masto žemės stebėjimą iš oro. Šis bendras projektas svarbus ir dėl to, kadangi stiprina valstybių ryšius pačiame  NATO“, – sakė R. Juknevičienė. Naudojantis pažangių radarų davikliais, sistema nepertraukiamai galės nustatyti ir sekti aptiktus judančius objektus stebimoje teritorijoje bei pateikti teritorijų ir kitų stacionarių objektų stebėjimo paveikslą.“

Šiame projekte dalyvauja 13 NATO šalių, pradinį operacinį pajėgumą numatoma pasiekti iki kitų metų.

R. Juknevičienė taip pat dalyvavo gynybos ministrų darbinėje vakarienėje, kurioje pažymėjo, kad „šis susitikimas ir JAV aktyvus dalyvavimas Europos saugume rodo stiprų transatlantinį ryšį ir išlieka esminiu NATO patikimumo elementu“.

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius susitiko su Italijos kariuomenės vadu bei aptarė pratybas Steadfast Jazz 2013, taip pat susitiko su JAV, Lenkijos, Vengrijos kariuomenių vadais.

NATO viršūnių susitikimas JAV vyksta po dešimties metų pertraukos. Jame dalyvauja apie 60 valstybių prezidentai, vyriausybių vadovai.

Ugnė Naujokaitytė, ministrės patarėja viešiesiems ryšiams

Daugiau apie NATO viršūnių susitikimą:

http://www.nato.int/cps/en/SID-4B4EC5D3-7D22BCF2/natolive/events_84074.htm

www.nato.int nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - JAV , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra