Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė NATO gynybos ministrų susitikime aptarė operacijas Libijoje, Kosove ir Afrikos rago regione

Autorius: Data: 2011-10-06 , 13:47 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė 2011 m. spalio 5 dieną Briuselyje (Belgija) prasidėjusiame NATO gynybos ministrų susitikime kartu su kitais ministrais aptarė operacijas Libijoje, Kosove ir Afrikos rago regione.

„Ministrai daug dėmesio skyrė šioms Aljanso operacijoms bei teigiamai įvertino operaciją Libijoje. Ne vienas ministras pažymėjo, jog ši operacija įrodo NATO pasirengimą efektyviai ir greitai reaguoti“, – sakė R. Juknevičienė.

NATO generalinio sekretoriaus Anders Fogh Rasmusseno (Anders Fogh Rasmussen) teigimu, NATO „priartėjo prie šios misijos užbaigimo“. „Šiandien gynybos ministrai aptarė išmoktas šios operacijos pamokas ir sutarė, kad reikia daugiau dėmesio skirti daugiašaliam bendradarbiavimui, kuris leistų efektyviai naudoti turimus resursus“, – kalbėjo jis spaudos konferencijoje.

Ministrai patvirtino įsipareigojimą tęsti misiją vadovaujantis Jungtinių Tautų mandatu ir pasiryžimą užbaigti ją kaip įmanoma greičiau. Taip pat gynybos ministrai išreiškė valią paremti naują Libijos valdžią reformuojant gynybos ir saugumo sritis, jei tokios paramos būtų paprašyta.

Krašto apsaugos ministrė dalyvavo vadinamosios Šiaurės grupės susitikime (Baltijos ir Šiaurės šalys, Didžioji Britanija, Vokietija ir Lenkija), kurioje ministrai diskutavo, kaip išlaikyti efektyviai gynybai reikalingus pajėgumus mažėjančių biudžetų sąlygomis.

Be to, R. Juknevičienė susitiko su neseniai pradėjusiu pareigas eiti Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos sekretoriumi Leonu Panetta (Leon Panetta), kuris padėkojo už Lietuvos indėlį misijoje Afganistane. Taip pat įvyko dvišaliai ministrės susitikimai su Danijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos gynybos ministrais.

Krašto apsaugos ministrė taip pat diskutavo Aljanso pajėgumų plėtros ir reformų klausimais, spalio 6-ąją, ketvirtadienį dalyvavo NATO operacijoms Afganistane (ISAF) ir Libijoje („Vieningas gynėjas“ (angl. „Unified Protector“) skirtuose posėdžiuose, į kuriuos taip pat buvo pakviesti ir operacijose dalyvaujančių NATO narėmis nesančių valstybių atstovai.

R. Juknevičienė į Vilnių grįš ketvirtadienį vakare.

www.nato.int nuotr.

www.kam.lt

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra