Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė Lietuvoje tikisi daugiau JAV ir NATO

Autorius: Data: 2011-04-20, 08:38 Spausdinti

2011 m. balandžio 19 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitikime su Lietuvoje viešinčiais Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) senatoriais sakė, kad mūsų regione tikisi „daugiau JAV ir daugiau NATO“.

Ministrė senatorius Jeffą Sessionsą (Jeff Sessions), Joną Kylį (Jon Kyl), Mike‘ą Crapo (Mike Crapo) ir Roną Johnsoną (Ron Johnson) patikino, kad bendradarbiavimas su JAV yra kertinis Lietuvos prioritetas ir esminis Lietuvos saugumo garantas. Savo ruožtu senatoriai išreiškė visapusę paramą Lietuvos interesui tęsti ir stiprinti JAV matomumą, buvimą regione vykdant pratybas, tęsiant NATO oro policijos misiją bei dvišalius projektus.

„Suprantame ir remiame jūsų interesus, deja, sudėtinga finansinė situacija ir mažinamos gynybos išlaidos ateityje gali tapti esminiu veiksniu, neleisiančiu įgyvendinti visko, ko norėtume“, – sakė senatorius J. Sessionsas.

Lietuvą senatoriai minėjo, kaip patikimą Aljanso narę, kurios parama JAV interesams, kaip Irakas, Afganistanas itin vertinama. Būtent Lietuvos indėlis į tarptautinį saugumą, intensyvus bendradarbiavimas su Europos valstybėmis, regionu, leis JAV tęsti paramą ir buvimą regione.

R. Juknevičienė patikino, kad Lietuva yra pasirengusi stiprinti bendradarbiavimą su artimiausiomis regiono valstybėmis ir dėti visas pastangas didinant finansavimą gynybai.

„Įveikusi tokią visiems Lietuvos žmonėms sudėtingą finansų krizę, mūsų Vyriausybė supranta, kad dabar negalime praleisti momento ir turime visomis priemonėmis investuoti į savo saugumą,“ – teigė ministrė.

Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, tel. 8 5 273 5250, 8 640 45 376.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

 

Kariuomenė , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra