Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė lankėsi Vytenio batalione Marijampolėje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2009 m. rugsėjo 11 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė lankėsi Marijampolėje dislokuotame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione.
 
Susitikime su ministre dalyvavo Logistikos valdybos vadas pulkininkas Ovidijus Eitminavičius, bataliono vadas pulkininkas leitenantas Petras Montvila, bataliono kariai ir darbuotojai.
 
„Šiuo metu vyksta ateinančių metų valstybės biudžeto svarstymai ir ministerija stengiasi, kad pavyktų išlaikyti tokias finansines lėšas, kurios kariuomenei padėtų išgyventi sunkmetį“, – susitikime kalbėjo ministrė. – Dėkoju jums už kasdieninę tarnybą ir tikiu, kad dirbdami iš pašaukimo, galite būti pozityvaus ir šviesaus žvilgsnio atstovai savo artimųjų aplinkoje.“
 
Pristatydamas ministrei naujausias bataliono užduotis, planus bei struktūrą bataliono vadas plk. ltn. P. Montvila akcentavo ne tik kasdieninę karių tarnybą, bet ir svarbiausias bataliono užduotis – budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose bei logistinį Lietuvos karių, dalyvaujančių Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje, aprūpinimą. „Dar prieš šešerius metus batalionas buvęs kaip pėstininkų batalionas šiandien yra žinomas kaip vienas stipriausių kariuomenės padalinių, teikiančių logistinį aprūpinimą,“ – susitikime su krašto apsaugos ministre sakė bataliono vadas.
 
Vėliau ministrė R. Juknevičienė apžiūrėjo Vytenio bataliono techniką ir logistinę įrangą; bataliono kariai pademonstravo daugiafunkcinės paskirties sunkvežimių SISU pajėgumus.
 
Nemažai dėmesio ministrės vizito metu buvo skirta bataliono kultūros paveldo bei bataliono kultūrinių renginių pristatymui, kadangi batalionas yra ir viena svarbiausių lankytinų istorinių – kultūrinių vietų Marijampolėje. Ministrei kariai pristatė Marijampolės karinio miestelio istoriją, aprodė Vytenio parką ir jame atstatytą paminklą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vyteniui. Ministrė taip pat apžiūrėjo kareivinėse išlikusias ir visiškai restauruotas tarpukario Lietuvos freskas.
 
„Džiaugiuosi, kad Jūsų batalionas puoselėja senas tradicijas Marijampolės mieste ir linkiu, kad istorinis dvasios paveldas padėtų įveikiant kasdienybės sunkumus,“ – baigdama vizitą batalione sakė ministrė.
 
Vėliau krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė lankėsi Marijampolės Partizanų apygardos kovų ir tremties muziejuje, kur susipažino su partizanų veikla Tauro apygardoje.
 
***
 
Vytenio bataliono istorija prasidėjo 1991 m. pabaigoje, kai buvo įkurta Marijampolės greitojo reagavimo kuopa. Po poros metų 1993 m. kovo pradžioje buvo įkurtas Marijampolės motodesantinis batalionas. 1993 m. spalį batalionui suteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio vardas, po metų – įteikta kovinė vėliava ir įsteigtas bataliono garbės ženklas „Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytenis“ ( juo buvo apdovanoti virš 60 asmenų, iš jų – 10 civilių darbuotojų, už nuopelnus kuriant batalioną). 2003 m. spalio 1 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio motorizuotasis pėstininkų batalionas buvo reorganizuotas į Bendrosios paramos logistikos batalioną.
 
Vytenio batalionas yra sudėtinė Lietuvos kariuomenės logistikos pajėgų – Logistikos valdybos – dalis. Pagrindinis bataliono uždavinys – užtikrinti Lietuvos kariuomenės vienetų bendrą kovinį aprūpinimą Lietuvos teritorijoje ir už jos ribų bei plėtoti NATO ir ES aukštesniojo ešelono logistikos pajėgumą.
 
2005 metų pradžioje – 2006 m. pradžioje Vytenio bataliono Vandens valymo vieneto karių būrys NATO greitojo reagavimo pajėgų (NRF-5) sudėtyje dalyvavo humanitarinėje operacijoje Pakistane, kur suteikė neatidėliotiną humanitarinę paramą nukentėjusiems žemės drebėjimo regione.
 
Nemažai bataliono karių yra dalyvavę tarptautinėse misijose Balkanų regione, Kosove, Irake ir Afganistane.
 
Vytenio bataliono kariai nuolat dalyvauja nuo 2005 metų vasaros Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje, kur rūpinasi ten tarnaujančių karių logistiniu aprūpinimu.
 
KAM

Bataliono nuotr.
 
Nuotraukose: KAM R. Juknevičienė lankėsi Marijampolėje dislokuotame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra