Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: Italija dalyvaus NATO oro policijos misijoje

Autorius: Data: 2012-09-13 , 15:42 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė po 2012 m. rugsėjo 13 d. Vilniuje įvykusio susitikimo su Italijos gynybos ministru Giampaolo Di Paola pažymėjo, kad Italija žada įsijungti į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. „Šiandien gavau puikią žinią, kad Italija žada įsijungti ir į mūsų oro policijos misiją“, – sakė R. Juknevičienė.

Italijos gynybos ministras pažymėjo, kad ši misija yra vienas iš pavyzdinių NATO projektų ir kad Italija joje dalyvaus su savo naikintuvais.

Lietuvos ir Italijos gynybos ministrai aptarė regioninio saugumo aktualijas, bendras NATO pratybas, priešraketinės gynybos klausimus, operaciją Afganistane ir kt.

Pasak R. Juknevičienės, NATO greitojo reagavimo pratybos „Steadfast Jazz 2013“ – labai svarbios Lietuvai, visam Baltijos regionui, Lenkijai, kuri yra vadovaujanti šalis šiose pratybose.

„Jos pirmą kartą regione vyks pagal NATO 5-ąjį straipsnį. Tai reiškia, jog NATO partnerės mokysis, treniruotis, kaip konkrečiai, pagal konkretų scenarijų gintų šį regioną, jei to prireiktų“, –sakė ministrė. Italijos gynybos ministro teigimu, Italija dalyvaus šiose pratybose, norėdama parodyti, kad jai rūpi Lietuvos saugumas. „Jūsų saugumas yra ir mūsų saugumas“, – pažymėjo G. Di Paola.

Taip pat susitikime buvo kalbėta apie NATO energetinio saugumo centrą. G. di Paola pasveikino Lietuvos iniciatyvą steigti NATO energetinio saugumo centrą. Italija prisidėjo prie šio centro įsteigimo ir skyrė aukšto rango pareigūną jo veiklai nuo kitų metų. Susitikime buvo apsikeista nuomonėmis šiuo klausimu, Italijos gynybos ministrui pateikta detalesnė informacija apie kitų metų centro planus ir veiklą.

Be to, ministrai kalbėjo apie operaciją Afganistane ir jos perspektyvą po 2014 metų, R. Juknevičienė pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai prioritetus saugumo, gynybos srityje.

Lietuvoje Italijos gynybos ministras lankosi jau trečią kartą. Pirmąjį kartą G. di Paola lankėsi 2006 m., būdamas tuometiniu Italijos ginkluotųjų pajėgų vadu, o prieš trejetą metų – ir kaip NATO karinio komiteto pirmininkas, tad tiek Lietuva, tiek mūsų regiono saugumo problemos ministrui yra gerai žinomos.

Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimas gynybos srityje grindžiamas 1999 m. pasirašytu tarpvyriausybiniu susitarimu. Šiuo metu šalių bendradarbiavimas gynybos srityje tampa vis intensyvesnis tiek NATO pratybų, tiek dvišalio bendradarbiavimo kontekste.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra