Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė dalyvavo tarptautinėje moterų konferencijoje Kopenhagoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 29-30 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė dalyvavo Kopenhagoje vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Moterų vaidmuo pasaulio saugumo politikoje“.
 
Šiuolaikiniame pasaulyje stebimas nuolat didėjantis moterų vaidmuo konfliktų prevencijoje ir jų sprendime, taip pat taikos kūrime bei pokonfliktiniuose sutaikymo ir integracijos perioduose. Konferencija skirta paminėti 10-ąsias Jungtinių Tautų Organizacijos Saugumo Tarybos rezoliucijos 1325 dėl moterų saugumo ir taikos įgyvendinimo 10-ąsias metines. Ši rezoliucija yra pirmoji JTO Saugumo Tarybos rezoliucija, kuri nusako tarptautinę sistemą, apsaugančią ir skatinančią unikalų ir pilnai neišnaudotą moterų indėlį konfliktų sprendime ir taikos atkūrime.
 
Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė pasisakė apie moterų vaidmenį taikos palaikymo operacijose, nes Lietuva turi patirties šioje srityje dalyvaudama tarptautinėje NATO misijoje Afganistane. Taip pat ministrė turėjo progą pabendrauti su Danijos gynybos ministre Gite Lilelunda Beša (Gitte Lillelund Bech). Konferencijoje dalyvavo ir NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas (Anders Fogh Rasmussen).
 
Atsižvelgdamos į svarbą, kurią NATO šalys teikia JTO ST Rezoliucijos 1325 įgyvendinimui, daugelis Aljanso valstybių jau turi nacionalinius rezoliucijos įgyvendinimo planus. Lietuvai rekomenduojama parengti nacionalinę veiksmų programą bei paskirti nacionalinį koordinatorių šiems klausimams.
 
Konferenciją organizavo Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Danijoje ir Danijos užsienio reikalų ministerija. Šios konferencijos partneriai yra JAV Taikos institutas ir JAV ambasados Šiaurės ir Baltijos šalyse. Renginio metu buvo numatyta aptarti moterų vaidmenį pasaulio saugumo procesuose trimis aspektais: moterų vaidmuo taikos palaikymo operacijose, jų įnašas pokonfliktinėje sutaikymo ir integracijos veikloje bei moterų dalyvavimas ekonominėje plėtroje. Konferencijos dalyviai pasidalijo savo patirtimi Afganistane, Liberijoje ir Ugandoje.
 
Danguolė Bičkauskienė, krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel. 8 686 06265, 2735520
 
NATO int. nuotr. (aut. Hasse Herrold)
 
www.kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra