Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė dalyvavo NATO gynybos ministrų susitikime

Autorius: Data: 2012-04-19 , 11:46 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė trečiadienį, 2012 m. balandžio 18 d., dalyvaudama Briuselyje vykstančiame NATO gynybos ir užsienio reikalų ministrų susitikime pabrėžė, kad Čikagos vadovų susitikime turi būti paskelbta, jog NATO ir toliau plėtos pajėgumus, leisiančius apginti šalis sąjungininkes nuo visų grėsmių, apimant ir sudėtingiausius scenarijus.

„Tiek oro-žemės stebėjimo sistema, tiek priešraketinė gynyba turėtų sustiprinti Aljanso pajėgumus ginti sąjungininkes ir reaguoti į kitokias krizes“, – sakė ministrė.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmusenas teigė, jog „viršūnių susitikimas Čikagoje yra ne tik tikslas, bet ir atskaitos taškas būsimam darbui“.

Gynybos ministrai nubrėžė gaires tolimesnei diskusijai, susijusiai su NATO pajėgumų plėtra dėl kurios NATO valstybių vadovai apsispręs Čikagoje. Šalys parėmė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, be to, išreiškė poziciją, jog Čikagoje turi būti paskelbta apie pradedančią veikti NATO priešraketinės gynybos sistemą.

R. Juknevičienė pažymėjo, kad Lietuva ir kitos Baltijos šalys dėjo daug pastangų, kad padidintų priimančios šalies paramos paketą NATO oro policijos misijai, dislokuotai Šiauliuose. Šiaurės Atlanto taryba vasario mėn. nusprendė, kad misija taps ilgalaike.

„Visos trys šalys sutarė papildomai padidinti priimančiosios šalies paramą. Taip pat Lietuva priėmė sprendimą ne 2013, o šiais metais skirti suplanuotas investicijas, reikalingas Šiauliuose esančiai aviacijos bazei“, – sakė R. Juknevičienė.

Be to, ministrė teigė, jog Lietuva remia NATO generalinio sekretoriaus iniciatyvą, užtikrinančią glaudesnę NATO pajėgų sąveiką.

R. Juknevičienė taip pat paragino kitus ministrus prisijungti prie Energetinio saugumo centro, įsteigto Lietuvoje 2011 m.

Įvyko dvišaliai ministrų susitikimai su Kanados, JAV, Lenkijos, Latvijos gynybos ministrais, Estijos gynybos ministerijos atstovais.

KA ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, mob. 8 640 45376

U. Naujokaitytės nuotr.

Nuotraukose:

1. Ministrė susitiko su Kanados gynybos ministru Peteriu MacCay

2. R. Juknevičienė su NATO Generaliniu sekretoriumi A. F. Rasmusenu

3. KA ministrė su JAV gynybos sekretoriumi Leonu Panetta

4, 5. R. Juknevičienė susitiko su Baltijos šalių gynybos ministrų atstovais

6. NATO gynybos ir užsienio reikalų ministrų bendro posėdžio metu

www.kam.lt

Daugiau informacijos:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/lietuvos_uzsienio_reikalu_ir_krasto_apsaugos_ministrai_briuselyje_aptare_nato_kolektyvine_gynyba_misija_afganistane.html

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra