Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė dalyvavo jungtiniame NATO užsienio ir gynybos ministrų susitikime

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. spalio 14 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Briuselyje (Belgija) dalyvavo jungtiniame NATO užsienio ir gynybos ministrų susitikime, kurio pagrindinis tikslas – parengti sprendimus artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Lisabonoje.
 
Daugiausiai dėmesio ministrai skyrė NATO strateginės koncepcijos projektui, priešraketinei gynybai, Aljanso transformacijos ir reformų klausimų aptarimui.
 
Atskiroje gynybos ministrų susitikimo sesijoje ministrai aptarė šiuo metu vykdomą NATO karinės vadovavimo struktūros reformą, kuria siekiama sumažinti dabartinį NATO vadaviečių skaičių ir peržiūrėti jų atliekamas funkcijas. Šioje sesijoje buvo svarstoma NATO agentūrų reforma, kuria numatoma sutaupyti administracinio valdymo išlaidų, taip pat efektyvinti agentūrų veiklą.
 
Jungtinė užsienio reikalų ir gynybos ministrų sesija buvo skiriama diskusijoms dėl NATO Generalinio sekretoriaus pateikto strateginės koncepcijos projekto, šiame kontekste buvo diskutuojama ir priešraketinės gynybos klausimais. Naujasis strateginis dokumentas, kurį NATO valstybių ir vyriausybių vadovai patvirtins lapkričio mėnesį, apibrėš Aljanso tikslus ir uždavinius, įvertins strateginę saugumo aplinką ir suteiks gaires tolesniam pajėgų vystymui artimiausiems dešimčiai metų.
 
Po jungtinio NATO užsienio ir gynybos ministrų susitikimo vyko dvišalis Lietuvos krašto apsaugos ministrės R. Juknevičienės ir Lenkijos gynybos ministro Bogdano Klicho susitikimas. Jo metu ministrai aptarė Lietuvos dalyvavimo trišalėje Europos Sąjungos kovinėje grupėje, Lenkijos kontingento sudėtyje, kartu su Vokietijos ir Prancūzijos kariais 2013 m. galimybes.
 
www.kam.lt
 
Andriaus Vaitkevičiaus/15min.lt nuotr.
 
Nuotraukoje: R. Juknevičienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra