Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Tikimės, kad Aljansas žengs svarbų žingsnį kuriant NATO priešraketinės gynybos sistemą“

Autorius: Data: 2012-02-13 , 14:42 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė 2012 m. vasario 13 d. susitikusi su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju Patrick Auroy teigė, jog Lietuva tikisi, kad Aljansas žengs svarbų žingsnį kuriant NATO priešraketinės gynybos sistemą.

„Mums būtų labai svarbu išgirsti stiprią žinią Čikagoje NATO viršūnių susitikime“, – sakė ministrė. Susitikime taip pat kalbėta apie NATO vykdomus išmaniosios gynybos projektus.

„Mes labai remiame išmaniosios gynybos principus, mums svarbus NATO įgyvendinamas Oro-žemės stebėjimo projektas“, – teigė R. Juknevičienė. NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas pažymėjo, kad Baltijos šalių bendradarbiavimas yra pavyzdys visoms kitoms NATO narėms kalbant apie išmaniąją gynybą. P. Auroy pasveikino Lietuvą NATO priėmus sprendimą dėl NATO oro policijos misijos ateities bei gyrė Baltijos šalių pastangas didinti priimančiosios  šalies paramą.

Be to, R. Juknevičienė susitikime pažymėjo, kad Lietuva tikisi, jog bus sukurtos tam tikros NATO taisyklės, reguliuojančios karinių technologijų perdavimą ne NATO šalims. „Daugiau skaidrumo reiškia daugiau saugumo“,– pabrėžė ministrė.

Pokalbyje taip pat aptarta saugumo situacija kaimynystėje. Pasak krašto apsaugos ministrės, šiame regione pastebimas Rusijos augantis karinis aktyvumas prie vakarinių sienų, o Rusija modernizuoja savo ginkluotę.

NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas P. Auroy  taip pat susitiko su krašto apsaugos viceministru Mykolu Juozapavičiumi ir Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generaliniu direktoriumi brigados geroku Almantu Leika.

Su vienos dienos vizitu į Lietuvą atvykęs svečias taip pat lankėsi Energetinio saugumo centre, skaitė paskaitą Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams. 

Ugnė Naujokaitytė, KA ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel.  8 640 45376

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

NATO , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra