Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Planuojant ES pajėgumus, regioninis bendradarbiavimas yra esminis“

Autorius: Data: 2011-09-23 , 13:20 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė 2011 m. rugsėjo 22–23 dienomis dalyvavo Vroclave (Lenkija) vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime.

Ministrė rugsėjo 23 d. įvykusiuose Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų pusryčiuose kalbėjo apie Lietuvos gynybos srities aktualijas: karo prievolės įstatymo priėmimą bei įgyvendinimą, siekį stiprinti ryšį tarp kariuomenės ir visuomenės.

„Esu optimistiška Šiaurės-Baltijos šalių bendradarbiavimo atžvilgiu. Manau, kad planuojant ES pajėgumus, regioninis bendradarbiavimas yra esminis“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak jos, Lietuva, planuodama savo pirmininkavimo ES prioritetus, ypatingą dėmesį skirs visam Baltijos regionui aktualiems energetinio saugumo ir bendradarbiavimo su Rytų partneriais klausimams.

Ministrai pasidalijo informacija apie vykstančias gynybos reformas bei ES bendradarbiavimo iniciatyvas. Estijos gynybos ministras Martas Laaras teigė, jog Estija siekia laikytis įsipareigojimo NATO skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto gynybai. Švedijos gynybos ministras Sten Tolgfors pabrėžė bendrų gynybos įsigijimų naudą ir pažymėjo, kad Švedijos gynybos biudžetas išvengė karpymų krizės metu. Tuo tarpu ministrė R. Juknevičienė išreiškė viltį, jog Lietuvos gynybos biudžetas taip pat palaipsniui augs.

Rugsėjo 22 d. R. Juknevičienė kartu su kolegomis taip pat aptarė ES vykdomas operacijas Libijoje, prie Somalio krantų ir Bosnijoje. Kovinių veiksmų pabaiga Libijoje sudarys sąlygas ES aktyviau įsijungti į šios šalies valstybės institucijų, įskaitant gynybos pajėgų, stiprinimą ir modernizaciją. Buvo pabrėžta, kad ES lauks naujosios Libijos nacionalinės vadovybės prašymo ir vadovausis jos nustatytais prioritetais. Svarstant operaciją „Atalanta“, buvo pasidžiaugta, kad šiuo metu Somalio piratų užgrobtų laivų skaičius yra sumažėjęs iki 11, nors dar šių metų vasarį šis skaičius viršijo 30. Kita vertus, pasibaigus dabartiniam musonų sezonui, piratų aktyvumas turėtų smarkiai išaugti. Todėl yra būtina imtis prevencinių priemonių, ES šalys turėtų ir toliau šiai operacijai skirti reikalingus laivus bei kitus pajėgumus.

Krašto apsaugos ministrė taip pat dalyvavo Europos liaudies partijos gynybos ministrų susitikime, kur diskutuota apie problemas bei iššūkius dėl mažinamų biudžetų gynybos sričiai.

Pasak R. Juknevičienės, buvo aptarta ir taip vadinama Veimaro iniciatyva, susijusi su nuolatinio ES karinio planavimo štabo sukūrimu Briuselyje. „Tikiuosi, kad mums pavyks surasti pragmatišką sprendimą, geriau išnaudoti turimus pajėgumus be papildomų išlaidų“, – teigė ji.

Ministrė ir jos vadovaujama delegacija į Vilnių grįš penktadienį vakare.

Ugnė Naujokaitytė, tel. 8640 45 376

KAM nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose: ES gynybos ministrų susitikimai, krašto apsaugos misnitrės susitikos su Švedijos gynybos ministru Stenu Tolgforsu, Estijos gynybos ministru Martu Laaru ir Lenkijos gynybos ministru T. Siemoniaku

Kariuomenė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra