Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Net ir ekonominių sunkumų akivaizdoje NATO privalo išlaikyti gynybinius pajėgumus“

Autorius: Data: 2012-10-10 , 11:01 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, 2012 m. spalio 9  d. dalyvaudama NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje kartu su kitais ministrais, aptarė ekonominio nuosmukio įtaką Aljanso gynybos pajėgumams, NATO šalių viršūnių Čikagoje priimtus sprendimus stiprinti gynybos pajėgumus, gynybos planavimo aspektus.

„Susitikime buvo išreikštas susirūpinimas dėl mažėjančių gynybos biudžetų, svarstyta, kaip išlaikyti NATO efektyvumą ir pajėgumus“, – sakė R. Juknevičienė. Pasak jos, svarbu, kad ekonominė ir finansų krizė neperaugtų į saugumo krizę Europoje.

Ministrams buvo pristatyta NATO gynybos biudžetų panaudojimo efektyvumo statistinė analizė. R. Juknevičienė pabrėžė, kad nepaisant valstybės dydžio, valstybių dalyvavimas NATO operacijos yra politinės valios išraiška.

„NATO gynybos planavimas yra ne vien biurokratinis, bet ir politinis procesas. Manau, kad politikai turi aiškiai matyti, kokius pajėgumus NATO sukuria už turimus pinigus ir prisiimti atsakomybę už nepadarytus darbus,“ – sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė. Ji taip pat teigė, jog svarbu įgyvendinti kuo daugiau bendrų NATO pratybų po 2014 metų, kadangi tai užtikrina ne tik naštos tarp sąjungininkų pasidalijimą, bet ir NATO matomumą.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmusenas (Anders Fogh Rasmussen) pabrėžė glaudesnio bendradarbiavimo svarbą gynyboje ir teigė, jog mažėjančių gynybos biudžetų akivaizdoje geriausias pasirinktas kelias – dalintis resursais ir koordinuoti bendrus projektus siekiant išlaikyti ir didinti pajėgumus.

Ministrai aptarė NATO šalių vadovų šių metų gegužę Čikagoje (JAV) priimtus sprendimus stiprinti gynybinius pajėgumus – daugiašalių projektų įgyvendinimą. Šie projektai leis sąjungininkams naudotis būtinais pajėgumais, pavyzdžiui, išminavimo, amunicijos arba jūrinių stebėjimo laivų pajėgumais.

Be to, ministrai priims dokumentus, kurie apibrėš NATO operacijos ateitį Afganistane po 2014 metų. Tuomet pasibaigs NATO vadovaujama Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. ISAF) operacija, kurią pakeis NATO vadovaujama Mokymo, patariamoji ir pagalbos misija. Planuojama, kas NATO vadovaujama misija Afganistane po 2014 m. bus ne kovinė, bet skirta Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms mokyti.

Afganistano kariuomenė ir policijos pajėgos perima vis daugiau atsakomybės už saugumą į savo rankas, o tai sudaro tinkamas sąlygas NATO ISAF operacijoje dalyvaujančioms valstybėms mažinti Afganistane dislokuotų karių skaičių. Lietuva planuoja perduoti atsakomybę už saugumą Goro provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir uždaryti Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupę iki 2013 metais pabaigos. Tačiau užbaigus Lietuvos vadovaujamos Provincijos atkūrimo grupės veiklą Gore, dalyvavimą ISAF operacijoje Afganistano pietuose tęs Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgos ir Oro pajėgų mokymo grupė.

Krašto apsaugos ministrės vadovaujama delegacija į Vilnių grįš trečiadienį.

Ugnės Naujokaitytės nuotr.

www.kam.lt

Nuotraukose:

1. Ministrė susitiko su Vyriausiuoju sąjungininkų pajėgų Europoje vadu admirolu Jamesu Stavridžiu

2. Ministrė susitiko su ES vyriausiąja įgaliotine užsienio ir saugumo politikai Catherine Ashton

3. Ministrė su Latvijos bei Estijos gynybos ministrais

4. Ministrė su Danijos gynybos ministru Nicku Hakerupu

5. NATO gynybos ministrų posėdis

Lietuva - Belgija , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra