Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Neįsivaizduoju gynybos be Baltijos, Šiaurės šalių ir Lenkijos“

Autorius: Data: 2011-05-16, 13:50 Spausdinti

2011 m. gegužės 16 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitiko su Šiaurės šalių, Lenkijos ir Baltijos valstybių Gynybos komitetų atstovais.

Susitikime ministrė, kaip LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė, pasidžiaugė, kad tokio formato susitikimas, kuriame dalyvauja ir Šiaurės šalių, ir Lenkijos atstovai,  pirmą kartą rengiamas Lietuvoje.

„Aš nuoširdžiai tikiuosi, kad tokiu formatu susitikimai vyks ir toliau. Mūsų šalys yra labai susijusios – ypač gynybos srityje, todėl gynybos be jūsų kaimynystės neįmanoma net įsivaizduoti“, – sakė R. Juknevičienė.

Ministrė svečiams pristatė Lietuvos gynybos politikos prioritetus. Ji taip pat  kalbėjo apie NATO matomumo Baltijos regione svarbą, pabrėždama NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse ir Baltijos šalių siekį, kad ši misija taptų nuolatinė. 

Pasak ministrės, Lietuva didelį dėmesį skiria šiais ir kitais metais suplanuotoms Baltijos šalyse vyksiančioms NATO ir regiono pratyboms („Gintarinė viltis“, „Baltijos šeimininkas“, „Kardo kirtis“), demonstruojančioms bendradarbiavimą su partnerėmis ir NATO solidarumą.

Ministrė taip pat pabrėžė suintensyvėjusį regioninį bendradarbiavimą, taip pat siekį stiprinti Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą per bendrą projektų įgyvendinimą, patirties dalijimąsi ir bendrų  pratybų rengimą. 

Ministrė taip pat kalbėjo apie Lietuvos bendradarbiavimą su Lenkija, strategine šalies partnere saugumo srityje, Lietuvos paramą Rytų Europos šalims, ypač toms, kurios siekia narytės NATO ir Europos Sąjungoje. 

Iki šiol tokiuose susitikimuose dalyvaudavo tik Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetų nariai iš Baltijos valstybių ir jie rotacijos principu vykdavo vis kitoje Baltijos šalyje. Praėjusiais metais vykusiame susitikime Estijoje buvo nuspręsta išplėsti formatą ir į susitikimus kviesti Šiaurės šalių ir Lenkijos atstovus.

Po vizito Krašto apsaugos ministerijoje susitikimo dalyviai išvyko į susitikimą Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete Seime.

Ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, mob. 8 640 45 376

Giedrės Maksimovič (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra