Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Lietuvos ekspertizė energetinio saugumo srityje – naudinga NATO“

Autorius: Data: 2011-11-10 , 13:35 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė trečiadienį (2011 11 09) susitikusi su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju kylantiems saugumo iššūkiams Gabor Iklody, teigė, kad Lietuvoje įsteigto Energetinio saugumo centro ekspertizė, konsultacijos energetinio saugumo srityje galėtų būti naudingi Aljansui.

„Turime nemažai idėjų, kaip galėtume būti naudingi NATO. Siekiame, kad Energetinio saugumo centras taptų akredituotu NATO kompetencijos centru“, – sakė R. Juknevičienė. Kalbėdama apie Lietuvos energetinio saugumo problemas ministrė išreiškė susirūpinimą dėl planų šalies kaimynystėje (Baltarusijoje, Karaliaučiuje) statyti atomines elektrines. Be to, ji pabrėžė, jog Lietuvos Vyriausybės vienas iš prioritetų – energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos dujų monopolio, todėl siekiama įgyvendinti Europos Sąjungos trečiąjį energetikos paketą, kurio tikslas – atskirti gamybos, tiekimo ir perdavimo veiklas bei nuosavybę.

R. Juknevičienė taip pat pristatė ir kitus Vyriausybės planus bei nuveiktus darbus energetikos sektoriuje.

Tuo tarpu NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas G. Iklody pritarė, jog energetinio saugumo klausimai yra ypatingai svarbūs ne tik Lietuvai, bet ir NATO, todėl „Aljanse reikia solidarumo šiuo klausimu“.

Svečias taip pat pozityviai atsiliepė apie Lietuvoje šiais metais veiklą pradėjusį Energetinio saugumo centrą prie Užsienio reikalų ministerijos.

Susitikime taip pat dalyvavo NATO naujai kylančių saugumo iššūkių padalinio energetinio saugumo skyriaus vadovas Michael Ruhle, Lietuvos energetinio saugumo centro, krašto apsaugos ministerijos bei Lietuvos nuolatinės atstovybės prie NATO atstovai.

Lapkričio 10 d. Vilniuje vyko konferencija ir paroda „Energetinių inovacijų pritaikymas karyboje“, kurias organizavo Energetinio saugumo centras prie URM su NATO Kylančių saugumo iššūkių skyriaus (NATO KSIS), NATO programos Mokslas taikai ir saugumui bei NATO aptarnavimo ir tiekimo agentūros (NAMSA) pagalba.

Konferencijoje buvo aptariamas energetinių inovacijų naudojimas karinėms reikmėms.

Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, tel. 8 5 273 5520, mob. tel. 8 640 45376

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra