Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Lietuva remia Moldovos eurointegraciją“

Autorius: Data: 2011-05-19, 11:48 Spausdinti

2011 m. gegužės 18 d. įvykusiame krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės sutikime su Moldovos gynybos ministru Vitalijumi Marinuta (Vitalie Marinuţa), ji pabrėžė, kad Lietuva remia Moldovos eurointegraciją.

„Moldova yra geras pavyzdys to progreso, kurį pasiekėte siekdami asocijuotos narystės Europos Sąjungoje“, – sakė ministrė.

Susitikime buvo aptarta saugumo situacija regione, santykiai su kaimyninėmis šalimis, energetinės nepriklausomybės aktualijos, svarbios tiek Lietuvai, tiek Moldovai. Taip pat kalbėta apie gynybos reformų eigą, pasidalinta nuomonėmis apie dalyvavimo tarptautinėse operacijose perspektyvas, diskutuos dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimais. 

Taip pat ministrai palietė ir užšaldyto konflikto Padnestrėje temą. Pasak R. Juknevičienės, „5+2“ formatas yra geriausias norint pasiekti rezultatų sprendžiant šį konfliktą“, – sakė ji.

Ministrė pabrėžė, kad Lietuva remia Moldovos teritorinį vientisumą ir jo atstatymą taikiomis priemonėmis.

Ministrė taip pat pakvietė Moldovos gynybos ministrą apsvarstyti galimybę dviem Moldovos ginkluotųjų pajėgų atstovams prisidėti prie tarptautinių operacijų ir stebėti rudenį vyksiančius mokymus bei pratybas, organizuojamus pasiruošimui misijoms. Be to, R. Juknevičienė teigė, jog Moldovos atstovai laukiami šių metų birželį Lietuvoje vyksiančiose pratybose „Gintarinė viltis 2011“ bei Stasio Raštikio puskarininkių mokyklos rengiamuose instruktorių mokymuose Kaune.

Po susitikimo ministrai pasirašė atnaujintą dvišalį susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

Vizito Lietuvoje metu Moldovos gynybos ministras ir jo vadovaujama delegacija taip pat susitiko su užsienio reikalų viceministru Egidijumi Meilūnu, lankėsi Generolo  Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Be to, V. Marinuta ir jo vadovaujama delegacija susitiko su Seimo užsienio reikalų komiteto nariais, gegužės 19. vyko į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose.

Kartu su Moldovos gynybos ministru į Lietuvą atvyko Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Igoris Cutie‘as (Igor Cutie), Gynybos politikos ir planavimo valdybos vadovas pulkininkas leitenantas Vladimiras Ababii‘as (Vladimir Ababii), Gynybos politikos ir planavimo valdybos skyriaus viršininkas Vitalijus State‘as (Vitalie State).

2006 m Lietuva ir Moldova pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimas karinėje srityje. Bendradarbiavimas praktiniame lygmenyje vyko nuo 2004 metų. Lietuva konsultavo Moldovą karinio mokymo institucijų pertvarkymo ir gynybos reformų srityje, teikė konsultacijas viešųjų  ryšių klausimais. Moldovos kariuomenės atstovai kviečiami studijuoti anglų kalbos ir jaunesniųjų štabo karininkų kursuose Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, tobulintis Div. gen. S. Raštikio puskarininkių mokykloje. Lietuva taip pat subsidijuoja vieno studento studijas Baltijos gynybos koledže Tartu Estijoje.

Lietuvos ir Moldovos gynybos ministrai paskutinį kartą buvo susitikę 2007 m. gegužę. 2009-2010 m. Lietuvos ambasada Kišiniove vykdė NATO kontaktinės ambasados funkcijas. Tuo laikotarpiu Kišiniove rezidavo Lietuvos gynybos atašė Moldovai. Pasibaigus NATO kontaktinės ambasados kadencijai, Lietuvos gynybos atašė rezidencija perkelta į Kijevą.

Vaizdo medžiaga

Ugnė Naujokaitytė, Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, tel. 8 5 273 5520, mob. tel. 8 640 45376.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra