Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Lietuva pasirengusi praktiniam bendradarbiavimui su Kinija“

Autorius: Data: 2012-03-29 , 10:26 Spausdinti

Antradienį, 2012 m. kovo 27 d., krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Pekine (Kinijoje) susitikusi su Kinijos gynybos ministru generolu Liang Guanglie pasirašė bendradarbiavimo gynybos srityje sutartį ir aptarė įvairius klausimus, susijusius su regioniniu saugumu, Lietuvos ir Kinijos karinių pajėgų bendradarbiavimu, dalyvavimu tarptautinėse operacijose.

Pasirašyta sutartis numato sritis, kuriose bus plėtojamas karinis bendradarbiavimas. Šios sritys apima karines konsultacijas, mokymus, keitimąsi dalyvavimo tarptautinėse operacijose patirtimi.

Ministrė pažymėjo, kad Lietuva jaučia vis didesnį Kinijos dėmesį mūsų regionui. „Lietuva pasirengusi praktiniam bendradarbiavimui su Kinija, – pabrėžė ji. – Sutartis yra tik naujo bendradarbiavimo tarp šalių etapo pradžia.“

Kinijos gynybos ministras pažymėjo, kad norėtų kurti glaudžius bendradarbiavimo santykius tarp šalių. Pasak jo, pasirašyta sutartis – labai svarbus dokumentas, nubrėžiantis tolimesnes bendradarbiavimo kryptis.

Generolo Liang teigimu, Lietuva ir Kinija galėtų keistis informacija ir patirtimi, taip pat turėtų būti tęsiami aukšto lygio pareigūnų ir karinių pajėgų atstovų vizitai tiek į Lietuvą, tiek į Kiniją. „Galėtume apsikeisti patirtimi, gauta taikos palaikymo operacijų ar krizių valdymo metu“, – sakė ministras.

Kinijos gynybos ministras susitikimo metu kalbėjo apie šalies karinių pajėgų struktūros optimizavimą siekiant efektyvios ir modernios kariuomenės. Šiuo metu Kinijos armiją sudaro apie 2,3 milijonas karių. Pasak generolo Liang, Kinija tobulina savo logistines sistemas, ginklus, tačiau šalies gynybos politika – gynybinė, o pati Kinija nekelia jokios grėsmės aplinkinėms šalims.

Susitikime ministrai taip pat aptarė regioninio saugumo aktualijas. R. Juknevičienė generolą Liang supažindino su Baltijos regiono saugumo aktualijomis. „Šiandien šis regionas vienas iš dinamiškiausias besivystančių regionų Europoje. Mūsų interesas – bendradarbiauti su kaimyninėmis šalimis ir siekti saugumo regione“, – kalbėjo ministrė. Pasak jos, Lietuvai įstojus į NATO ir ES, saugumo situacija tapo stabili kaip niekad anksčiau. Ministrė papasakojo apie bendradarbiavimą su Baltijos šalimis, Lenkija, Šiaurės šalimis, Rusija. „Mes norime, kad santykiai su Rusija būtų konstruktyvūs ir prognozuojami“, – pažymėjo R. Juknevičienė.

Be to, ministrė supažindino su Lietuvos dalyvavimu NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje Afganistane ir veikla atkuriant Goro provinciją.

www.kam.lt

Daugiau informacijos:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/krasto_apsaugos_ministre_susitiko_su_kinijos_centrines_karines_komisijos_vicepirmininku.html

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/krasto_apsaugos_ministre_r._jukneviciene_vizito_kinijoje_metu_lankesi_taikos_palaikymo_centre.html

Lietuva - Kinija , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra