Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Krizė parodė, kaip svarbu siekti daugiašalių sprendimų plėtojant karinius pajėgumus“

Autorius: Data: 2011-05-11, 08:18 Spausdinti

2011 m. gegužės 10 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė susitikusi su NATO vyriausiuoju sąjungininkų pajėgų transformacijos vadu generolu Stephan‘u Abrial‘iu sakė, jog pasaulinė ekonominė krizė parodė, kaip svarbu siekti daugiašalių sprendimų plėtojant karinius pajėgumus.

„NATO oro policija yra puikus tokio bendradarbiavimo pavyzdys, kai Aljanso šalys saugo Baltijos šalių oro erdvę, o Baltijos šalys gali skirti lėšų kariuomenėms modernizuoti, – sakė ji.

Susitikime kalbėta ir apie šiemet Lietuvoje įsteigtą Energetinio saugumo centrą, siekiantį tapti NATO kompetencijos centru energetinio saugumo srityje.

„Būtent ši NATO vadavietė gali Energetinio saugumo centrą pripažinti NATO centru. Šios struktūros parama yra esminė“, – teigė krašto apsaugos ministrė.

Šiam centrui paramą išreiškė ir NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų transformacijos vadas, prabrėžęs, kad vadavietė centrui skirs reikiamą paramą. „Turime skirti daug dėmesio tokiems naujiems iššūkiams kaip kibernetinis ir energetinis saugumas“, – sakė gen. S. Abrial’is.

Svečias su Lietuvos atstovais taip pat aptarė karinių pajėgų transformacijos klausimus, glaudesnę NATO šalių ir Sąjungininkų pajėgų transformacijos vadavietės sąveiką.

Į Lietuvą NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų transformacijos vadas atvyko Lietuvos kariuomenės vado kvietimu.

Svečias taip pat lankėsi Užsienio reikalų ministerijoje, Energetinio saugumo centre.

NATO Sąjungininkų pajėgų transformacijos vadavietė – viena iš dviejų strateginio lygmens NATO vadaviečių Aljanso karinio vadovavimo struktūroje. Ji yra atsakinga už NATO struktūrų, karinių pajėgų transformavimą, programų tobulinimą ir mokymą, strateginės koncepcijos, doktrinos ir politikos formulavimą, kt. Sąjungininkų pajėgų transformacijos vadavietė yra dislokuota Norfolke, JAV. Kita šio lygmens struktūra – Sąjungininkų pajėgų operacijų vadavietė (angl. Allied Command Operations, ACO).

Krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, tel. 8 5 273 5520, mob. tel. 8 640 45376.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra