Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Įgyvendinant NATO gynybos planus reikalingas visų šalies institucijų bendradarbiavimas“

Autorius: Data: 2012-04-05 , 09:04 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė trečiadienį, 2012 m. balandžio 4 d., pirmininkavo Krašto apsaugos ministerijoje pirmą kartą susirinkusio Priimančios šalies paramos koordinavimo komiteto posėdžiui.

„Neseniai minėjome mūsų 8-ąsias narystės NATO metines. Mūsų narystė Aljanse tampa labai praktiška ir konkrečia. Viena iš sudėtinių narystės dalių yra būti pasiruošus valstybei priimti mūsų partnerių paramą ir kartu su jais organizuoti gynybą“, – pažymėjo R. Juknevičienė. Pasak jos, NATO 2010 metais patvirtino rimtus gynybos planus, pagal kuriuos planuojama, kaip valstybės veiktų, įvykus kariniam konfliktui.

„Taigi ir mūsų planavimas tapo žymiai konkretesnis. 2011 m. patvirtinta Valstybės ginkluotos gynybos koncepcija, pagal kurią mūsų kariuomenė parengė savo operacinius planus, kurių anksčiau nebuvo. Taip pat praėjusiais metais priimtas labai svarbus Mobilizacijos ir priimančios šalies paramos įstatymas, jame pirmą kartą buvo suformuluota ir apibrėžta priimančios šalies parama“, – sakė krašto apsaugos ministrė.

Todėl, anot R. Juknevičienės, įvairių ministerijų atstovų buvimas prie šio stalo svarbus, nes užtikrina bendradarbiavimą tarp institucijų įgyvendinant NATO gynybos planus.

„Narystė NATO – ne vien krašto apsaugos ministerijos ar kariuomenės, o visos valstybės reikalas“, – sakė ministrė. Ji susitikime taip pat trumpai apžvelgė saugumo situaciją Baltijos regione.

Mobilizacijos ir priimančios šalies paramos įstatymas įsigaliojo 2011 m. liepos mėn. Įstatymas numato, kad Priimančios šalies paramos koordinavimo komiteto posėdžiai turi būti organizuojami esant poreikiui, tačiau ne rečiau kaip kartą per metus. Komitetas sudarytas iš ministerijų viceministrų bei kanclerių.

Komiteto nariai posėdžio metu supažindinti su priimančios šalies paramą reglamentuojančiais Lietuvos bei NATO teisės aktais, paramos teikimo atvejais bei pagrindiniais poreikiais.

KA ministrės patarėja viešiesiems ryšiams Ugnė Naujokaitytė, tel. 85 2735520, 8 640 45376

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra