Krašto apsaugos ministrė pakvietė Švediją naudotis Lietuvos geležinkelio teikiamu tranzitu

Autorius: Data: 2011-09-30 , 10:55 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė 2011 m. rugsėjo 29 d. susitiko su Švedijos kariuomenės vadu generolu Sverkeriu Goransonu (Sverker Goranson) ir pakvietė Švediją naudotis Lietuvos geležinkelio teikiamu tranzitu gabenant krovinius iš Afganistano. Švedijos kariuomenės vadas teigė esantis susidomėjęs šiuo siūlymu ir būtinai jį parvešiantis svarstyti į Švediją.

„Mes norime dar glaudesnio bendradarbiavimo tarp Specialiųjų operacijų pajėgų, pratybose ir mokymuose, taip pat formuojant ES Šiaurės kovinę grupę“, – sakė R. Juknevičienė. Ministrė pakvietė Švediją aktyviau dalyvauti Lietuvoje organizuojamose regioninėse pratybose. Pasak jos, svarbu ieškoti ir naujų bendradarbiavimo galimybių energetinio, kibernetinio saugumo srityse.

Susitikime ministrė taip pat išreiškė padėką už įvairią Švedijos suteiktą paramą Lietuvos kariuomenei, o tikros partnerystės išraiška įvardijo Švedijos technologinę paramą ir dalyvavimą NATO Baltijos šalyse rengiamuose karinių oro pajėgų mokymuose.

Gen. S. Goranson teigė, jog „bendradarbiavimas tarp šalių, esančių aplink Baltijos jūrą, yra Švedijos prioritetas“. Pasak generolo, Šiaurės-Baltijos regiono vienybės siekis tampa dar reikšmingesnis, kuomet regione vis gausėja ekonominių ir finansinių veiksnių.

Susitikime su krašto apsaugos ministre buvo paliesti ir Rytų partnerysčių klausimai.

Rugsėjo 29 d. Lietuvoje su oficialiu vizitu viešintis Švedijos kariuomenės vadas Krašto apsaugos ministerijoje taip pat susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, lankėsi  Vilniuje esančiame Energetinio saugumo centre,  taip pat Karinėse jūrų pajėgose ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione Klaipėdoje. 

Afredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra