Krašto apsaugos ministrė lankėsi Alytuje dislokuotuose kariniuose padaliniuose

Autorius: Data: 2012-01-20 , 15:45 Spausdinti

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė penktadienį, 2012 m. sausio 20 d., lankėsi Alytuje dislokuotuose kariuomenės daliniuose, susitiko su Alytaus miesto savivaldybės vadovybe, skaitė paskaitas apie krašto saugumą miesto moksleiviams.

Ministrė apsilankė Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotajame pėstininkų batalione, kuris nuo š. m. nebebus pavaldus „Geležinio Vilko“ brigadai, o priklausys Pietų regiono operacinei vadavietei ir bus pavaldus kariuomenės Sausumos pajėgų vadui.

Iki šiol Lietuvos kariuomenės struktūra nebuvo orientuota į krašto gynybą. Pagal Valstybės ginkluotos gynybos koncepciją kariuomenė turi būti taip organizuota, kad mokėtų derinti savo veiksmus, o jos struktūra turi būti skirta krašto gynybai krizių atveju“, – sakė ministrė, pažymėjusi, jog labai svarbu žinoti, kaip reforma vyksta praktiškai.

R. Juknevičienė su bataliono vadovybe taip pat kalbėjo apie ekonomines aktualijas ir teigė, jog norėtų, kad kariuomenė būtų sugebėjimo išgyventi taupymo režimu pavyzdys kitiems.

Iš šio bataliono karių formuojama penkioliktoji Lietuvos karių pamaina misijai Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje.

Ministrė taip pat atsakė į karių klausimus, susijusius su tarptautinės operacijos Afganistane perspektyva, socialine sritimi ir kt.

„Praėjusiais metais Afganistano valdžia paskelbė, kad Čagčarano miestas ir rajonas pateko į antrąją atsakomybės afganams perdavimo bangą. Tikiuosi, kad šiais metais visa Goro provincija bus paskelbta trečiojoje bangoje. Iki 2013 m. mūsų misija bus orientuota daugiausiai į afganų karių ir vietos policijos mokymą“, – sakė R. Juknevičienė.

Taip pat krašto apsaugos ministrė susitiko su Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadovybe, kuri pristatė rinktinės užduotis, problemas, papasakojo apie bendradarbiavimą su visuomene, organizuojamus renginius, kt.

R. Juknevičienė pažymėjo, kad nuo š. m. kariams savanoriams atstatoma iki 85 proc. iki krizės galiojusio tarnybinio atlyginimo (palyginti, praėjusiais metais buvo mokama 75 proc. ankstesnio atlyginimo), o nuo 2013 metų planuojama grąžinti iki atlyginimų sumažinimo galiojusią tvarką ir mokėti 100 proc. atitinkamo laipsnio profesinės karo tarnybos kariams pirmaisiais tarnybos metais mokamo tarnybinio atlyginimo.

Ugnė Naujokaitytė, krašto apsaugos ministrės patarėja viešiesiems ryšiams, mob. +370 640 45376

Birutės bataliono nuotr.

www.kam.lt

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/rjukneviciene-noretu-kad-kariuomene-butu-gebejimo-isgyventi-taupymo-rezimu-pavyzdys.d?id=54454709

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra