Krašto apsaugos ministrė ir Lietuvos kariuomenės vadas pagerbė olimpiečius – Lietuvos kariuomenės atstovus

Autorius: Data: 2012-08-29 , 11:38 Spausdinti

2012 m. rugpjūčio 28 d. Krašto apsaugos ministerijoje „kariškos šeimos rate“ buvo pagerbti ir apdovanoti Londono olimpinėse žaidynėse dalyvavę Lietuvos kariuomenės atstovai. Tai – olimpinį auksą į Lietuvą parvežusi penkiakovininkė eilinė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, bronzos medalį iškovojęs graikų-romėnų imtynininkas eilinis Aleksandras Kazakevičius, maratonininkė eilinė Rasa Drazdauskaitė, dziudo imtynininkas Marius Paškevičius, penkiakovininkai jaunesnioji Gintarė Venčkauskaitė ir eilinis Justinas Kinderis.

Pasveikinusi ir apdovanojimus sportininkams įteikusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė džiaugėsi proga olimpiečius pamatyti vilkinčius Lietuvos kariuomenės uniformą. Pasak ministrės, karių dalyvavimas Olimpinėse žaidynėse yra labai svarbi žinia apie tai, kad kariuomenėje tarnauja nugalėtojai.

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius kaip ypatingą pergalę pabrėžė tai, kad šiandien Lietuvos sportininkai Olimpinėse žaidynėse gali dalyvauti su Lietuvos trispalve. „Dėkoju jums už tai, kad garsindami Lietuvą, jūs taip pat garsinate ir Lietuvos kariuomenę“, – sakė kariuomenės vadas.

Iš Londono olimpiados auksą parvežusi eil. L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė krašto apsaugos savanorė – nuo 2003 m. Ji ne kartą atstovavo Lietuvos kariuomenei kariškių ir nekariniuose čempionatuose. 2006 m. Pasaulio kariškių šiuolaikinės penkiakovės čempionate iškovojo pirmą vietą komandinėse varžybose ir antrą vietą asmeninėse varžybose. 2007 m. Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate užėmė trečią vietą asmeninėse varžybose. 2009 m. Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate – antrą vietą asmeninėse varžybose. 2011 m. Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate – trečią vietą asmeninėse ir trečią vietą mišrių estafečių varžybose. 2012 m. L. Asadauskaitė- Zadneprovskienė Europos čempionate iškovojo aukso medalį.

Olimpinę bronzą Londone iškovojęs imtynininkas eil. A. Kazakevičius daugiau nei penkerius metus tarnauja Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios Kovos apygardos 8-oje rinktinėje. Į savanorių pajėgas imtynininkas atėjo iškart po to, kai atliko privalomąją pradinę karo tarnybą. Anot Lietuvos kariuomenės sporto klubo viršininko pulkininko leitenanto Valentino Mizgaičio, A. Kazakevičius kaip sportininkas užaugo Lietuvos kariuomenėje.

„Pradėjo nuo „Geležinio Vilko“ sporto salės, dar būdamas vaikas dalyvaudavo kariuomenės organizuojamuose turnyruose. Aleksandras kariuomenėje sportavo ir kaip šauktinis karys, o vėliau ir kaip karys savanoris“, – sakė plk. ltn. V. Mizgaitis.

Penkiakovininkas eil. J. Kinderis olimpiadoje finišavęs aštuntas ir tapęs žaidynių prizininku (olimpinėse žaidynėse prizinės yra 8 vietos: už 1-3 medaliai, už 4-8 diplomai) taip pat yra karys savanoris, kariuomenėje tarnauja nuo 2006 m. Tais pačiais metais užėmė antrą vietą estafečių varžybose Pasaulio kariškių šiuolaikinės penkiakovės čempionate. 2010 m. Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate – trečią vietą asmeninėse ir pirmą – komandinėse varžybose. Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate J. Kinderis užėmė trečią vietą komandinėse ir trečią vietą estafečių varžybose. 2011 m. Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate – trečią vietą mišrių estafečių varžybose.

Jaunoji penkiakovininkė j. eil. G. Venčkauskaitė, olimpiadoje užėmusi aukštą 12-tą vietą, Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnauja nuo 2010 m. Ji dar nėra dalyvavusi Pasaulio kariškių varžybose.

Kariai penkiakovininkai ateityje dėl patekimo į olimpiadą galės kovoti ir Pasaulio kariškių šiuolaikinės penkiakovės varžybose. Kaip pasakojo Lietuvos kariuomenės sporto klubo viršininko pavaduotojas kapitonas Dainius Morkūnas, taip sutarė Tarptautinė šiuolaikinės penkiakovės federacija (UIPM) ir Tarptautinė kariškių sporto taryba (CISM), pasirašiusios susitarimą. Geriausiems kariuomenių penkiakovininkams nebeliks kliūčių atstovauti savo kariuomenėms pasaulio kariškių čempionatuose ir kitose varžybose, kai Pasaulio kariškių čempionatai sutaps su civilių čempionatais, atrankomis į olimpines žaidynes ir pan.

Maratono bėgikė eil. R. Drazdauskaitė olimpiadoje pasiekė savo asmeninį rekordą ir tarp 118 dalyvių finišavo 27-ta. Ji yra tapusi Pasaulio kariškių čempione 2009 m. ir 2010 m. R. Drazdauskaitė kariuomenėje tarnauja nuo 2006 m., šiuo metu – Karaliaus Mindaugo motorizuotajame pėstininkų batalione.

Olimpiadoje dalyvavęs dziudo imtynininkas M. Paškevičius aštuntfinalyje lygiavertėje kovoje tik po pratęsimo nusileido brazilui, Panamerikos žaidynių čempionui Rafaeliui Silvai, olimpiadoje iškovojusiam bronzą. M. Paškevičius kariuomenėje – nuo šių metų. Iš šio pajėgaus sportininko ateityje kariuomenė tikisi sėkmingų pasirodymų kariškių žaidynėse ir ne tik.

Alfredo Pliadžio nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra