Krašto apsaugos ministrė ir Lietuvos kariuomenės vadas lankėsi Sausumos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabuose ir Mokymo ir personalo valdyboje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. gruodžio 8 d. Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos kariuomenės vadas lankėsi Sausumos pajėgų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų (toliau – KASP) štabuose ir Mokymo ir personalo valdyboje.
 
Su Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Vytautu Žuku ir kitais Sausumos pajėgų štabo atstovais ministrė ir kariuomenės vadas aptarė šių ir kitų metų Sausumos pajėgų veiklą, tarptautinio bendradarbiavimo projektus, kovinio rengimo ir aprūpinimo planus. Dėmesys buvo skirtas pajėgų galimybėms įgyvendinant ginkluotos krašto gynybos planą, karinių vienetų komplektavimo profesinės karo tarnybos kariais klausimams. Be to, kitąmet nutarta atlikti mobilizacinio rezervo aktyvavimo treniruotę.
 
Po pristatymo Krašto apsaugos ministrė padėkojo Sausumos pajėgų vadui ir štabo kariams už tarnybą, solidarumą ir profesionalumą. „Jei visuomenėje būtų daugiau tokių motyvuotų piliečių kaip Lietuvos kariai, šaliai būtų žymiai lengviau iškęsti įvairius sunkmečius ir paprasčiau iš jų išeiti“, – sakė kariams R. Juknevičienė.
 
KASP vadas pulkininkas leitenantas Romualdas Moldaris ministrei ir kariuomenės vadui pristatė esamą situaciją savanorių pajėgose, šių bei ateinančių metų pagrindinius renginius. Daug dėmesio buvo skirta naujosios trijų lygių administravimo ir kovinio rengimo sistemos įgyvendinimui, specifinėms karių savanorių problemoms, susijusioms su savanorių tiesioginiais darbdaviais.
 
Mokymo ir personalo valdybos vadas pulkininkas Gintaras Ažubalis ministrę ir kariuomenės vadą supažindino su valdybai deleguotų karinio mokymo ir kariuomenės personalo administravimo užduočių įvykdymo rezultatais per einamuosius metus ir prioritetinius valdybos projektus.
 
Pristatymo metu buvo pritarta, kad būtina ieškoti priemonių, kurios skatintų jaunų žmonių motyvaciją savanoriškai ateiti atlikti būtinuosius karinius mokymus.
 
Sausumos pajėgų štabas organizuoja ir užtikrina pajėgumų įgyvendinimą, jų pasirengimą Lietuvos kariuomenės užduočių vykdymui. Štabas analizuoja ir vertina situaciją, užtikrina efektyvų veiklos ir karinio mokymo planavimą, organizavimą ir kontrolę, informacijos, reikalingos įgyvendinant karinių pajėgumų vystymą, karinių vienetų rengimą ir administravimą, apsikeitimą Sausumos pajėgose.
 
KASP štabas padeda KASP vadui priimti sprendimus ir juos įgyvendinti. Įgyvendindamas savo uždavinį KASP štabas planuoja užduotis KASP vienetams ir kontroliuoja jų vykdymą, rengia KASP veiklos ir kovinio rengimo planus ir kontroliuoja jų įgyvendinimą, užtikrina vadovavimo ir valdymo patikimumą KASP, koordinuoja KASP vienetų, dalyvaujančių tarptautinėse operacijose, formavimą ir jų parengimą, organizuoja ir koordinuoja KASP tarptautinį bendradarbiavimą, organizuoja ir kontroliuoja KASP personalo komplektavimą, rūpinasi jo kvalifikacijos kėlimu ir vykdo kitas funkcijas.
 
Mokymo ir personalo valdybos paskirtis – organizuoti, administruoti ir koordinuoti krašto apsaugos sistemos profesinės karo tarnybos karių, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, rengimą vykdyti taikos ir karo meto užduotis. Valdyba vykdo kariuomenės personalo administravimą, užtikrina krašto apsaugos sistemos karių karinį mokymą, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kvalifikacijos tobulinimą Valdybos struktūriniuose kariniuose vienetuose ir kitose Lietuvos bei užsienio mokymo įstaigose, užtikrina veiksmingą ir saugų Lietuvos kariuomenės poligonų ir šaudyklų naudojimą.
 
Kapitonas Mindaugas Neimontas, Sausumos pajėgų vadovybės viešųjų ryšių karininkas.
 
Pirmoji nuotr. – kpt. Mindaugo Neimonto, antroji – viršilos Eugenijaus Žygaičio nuotr.
 
www.kam.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra