Krašto apsaugos ministrė euroatlantinio saugumo forume Varšuvoje kėlė energetinio saugumo klausimus

Autorius: Data: 2011-03-17 , 16:17 Spausdinti

2011 m. kovo 17 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Varšuvoje (Lenkija) kartu su Baltijos ir Višegrado šalių (Lenkija, Čekija, Slovakija, Vengrija) bei Albanijos, Bulgarijos, Kroatijos, Rumunijos gynybos ministrais dalyvavo Krokuvos strateginių studijų instituto surengtame 4-jame euroatlantinio saugumo forume, kuriame daugiausia dėmesio buvo skirta NATO ateičiai įgyvendinant NATO strateginę koncepciją, patvirtintą praėjusių metų lapkritį NATO viršūnių susitikime Lisabonoje, aptarti.

Forume vykusioje apvalaus stalo diskusijoje R. Juknevičienė kalbėdama apie itin svarbų NATO vaidmens energetinio saugumo užtikrinimo srityje klausimą, įvardijo pagrindines sritis, kur NATO galėtų papildyti kitų organizacijų pastangas. Kaip tokias ministrė išskyrė būtinybę vystyti pajėgumus infrastruktūrą, reikalingą jūros kelių apsaugai, stiprinti inovacijų ir technologijų vystymą ir taikymą, stiprinti energijos resursų efektyvumą bei alternatyvių energetikos resursų karinėje srityje panaudojimą bei skatinti NATO šalių ir partnerių konsultacijas šioje srityje. „Bendradarbiavimas energetinio saugumo klausimais NATO ir ES kontekste galėtų tapti svarbia Baltijos ir Višegrado šalių dialogo atnaujinimo sritimi po įstojimo į euroatlantines struktūras“, – sakė krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė.

Forumo dalyviai dalyvavo bendruose darbo pietuose suNATO generalinis sekretorius Andersu Foghu Rasmussenu.

Po NATO šalių vadovų ir gynybos ministrų susitikimų Bukarešte ir Lisabonoje, energetinio saugumo klausimas tapo svarbia NATO darbotvarkės dalimi. Lietuva ir toliau sieks, kad Aljansas praktiškai įgyvendintų karines energetinio saugumo užtikrinimo priemones ir taip įtvirtintų savo vaidmenį energetiniame saugume. Nuo 2011 m. sausio Lietuvoje pradėjo veikti nacionalinis energetinio saugumo centras, kurį palaipsniui ketinama transformuoti į NATO ekspertizės centrą. (NATO Center of Excellence).

KAM nuotr.  

www.kam.lt

Lietuva - Lenkija , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra