Krašto apsaugos ministrė dalyvavo Miuncheno saugumo konferencijoje

Autorius: Data: 2011-02-07, 09:19 Spausdinti

2011 m. vasario 4-5 dienomis krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos delegacija dalyvavo kasmetinėje Miuncheno saugumo konferencijoje, į kurią tradiciškai susirenka žymiausi saugumo politikos formuotojai iš viso pasaulio.

Šioje konferencijoje siekiama atvirų dinamiškų diskusijų tarptautiniam saugumui aktualiais klausimais.

Pirmoji konferencijos diena buvo skirta diskusijai apie pastarųjų metų ekonominės krizės padarinius tarptautiniam saugumui. Konferencijos dalyviai konstatavo, kad daugelis Europos valstybių pastaraisiais metais buvo priverstos gerokai sumažinti savo išlaidas gynybai, o tai vis labiau apsunkins Europos galimybes ateityje vykdyti karines operacijas. Tuo tarpu daugumoje kitų pasaulio regionų, ypač rytų Azijoje, šios išlaidos stabiliai auga. Todėl sparčiai keičiasi jėgų ir įtakos balansas pasaulyje. Europa, kuriai prireiks dar mažiausiai kelerių metų, kad įveiktų krizės padarinius ir atkurtų ekonomikos konkurencingumą, tampa vis mažiau reikšminga sprendžiant tarptautinio saugumo problemas. Konferencijos vakarienėje pranešimą perskaitė ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Antroji konferencijos diena buvo skirta branduolinių ginklų ir technologijų plitimo problemai, kibernetinės gynybos klausimams, o taip pat situacijai Egipte aptarti. R. Juknevičienė taip pat dalyvavo darbiniuose pietuose Vokietijos gynybos ministro Karlo zu Guttenbergo kvietimu.

Miuncheno saugumo konferencija – vienas iš svarbiausių kasmetinių renginių, kuriame svarstomi klausimai dažnai turi įtakos Vakarų šalių darbotvarkei.

Į saugumo konferenciją Miunchene kviečiami valstybių vyriausybių vadovai, ministrai, įtakingi apžvalgininkai ir analitikai.

Konferencijos interneto svetainė: http://www.securityconference.de

www.kam.lt

Nuotraukoje: Iš kairės: KAM ministrė R. Juknevičienė, LR Prezidentė D. Grybauskaitė, NATO parlamentinės asamblėjos pirmininkas Karlas Lamersas

Lietuva - Vokietija , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra